Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Maturzyści z Reszla pomaszerowali do Świętej Lipki

2018-04-20 13:00:00 (ost. akt: 2018-04-24 09:17:16)

Autor zdjęcia: ZS Reszel

Do matury pozostało niewiele czasu, więc tegoroczni abiturienci z Zespołu Szkół im. M. Rataja pracują pełną parą. W piątek, 6 kwietnia zrobili sobie jednak zasłużoną krótką przerwę, by odstresować swoje głowy i spędzić razem parę chwil poza szkołą.

Zgodnie z tradycją szkoły pełni nadziei, wznosząc modlitwę o powodzenie majowych egzaminów, wyruszyli o poranku w kierunku Świętej Lipki. Grupą dowodził wikariusz reszelskiej parafii ks. Karol Misiewicz, który poprowadził gromadę z pieśnią na ustach. W czasie marszu uczestnicy wysłuchali konferencji o wzbudzeniu intencji w sercu i wartości modlitwy. Dzięki zajętym myślom droga (mimo iż zakałużona i wietrzna) upłynęła niezwykle miło. Już u bram w imieniu gospodarzy grupę powitał o. Roman Jodłowski, który następnie przewodniczył mszy św. w bazylice. Wraz z celebransem ks. Karolem wspólnie modlili się za natchnienie i błogosławieństwo dla przybyłych. Po mszy uczestnicy rozpalili ognisko i piekąc kiełbaski cieszyli się z tych, prawie ostatnich, wspólnych chwil. Wszyscy zgodnie orzekli, że był to udany i miły dzień. Takie przedsięwzięcia to nie tylko wspaniałe dopełnienie szkolnej katechezy, ale przede wszystkim forma integracji klas, doskonały czas na podsumowania, wspomnienia i moment na uchwycenie chwili, która rozpoczęła się 4 lata temu i właśnie dobiega końca…

Julita WoźniakowskaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages