Wtorek, 7 lipca 2020. Imieniny Estery, Kiry, Rudolfa

VIII Świąteczny Przegląd Artystyczny

2018-01-26 09:01:07 (ost. akt: 2018-01-26 09:40:03)

Autor zdjęcia: Gmina Reszel

Czas karnawału jest czasem, w którym oprócz udziału w hucznych imprezach, Polacy chętnie śpiewają kolędy oraz piosenki o tematyce bożonarodzeniowej, często bardzo wesołe i żwawe pastorałki.

Tradycyjnie pod patronatem burmistrza Reszla Marka Janiszewskiego oraz proboszcza parafii ks. Krzysztofa Bumbula, odbył się w piątkowe popołudnie 19 stycznia 2018 roku w sali sportowej Szkoły Podstawowej im. M. Dąbrowskiej w Reszlu VIII Świąteczny Przegląd Artystyczny. Uroczystego otwarcia przeglądu dokonali Burmistrz Reszla Marek Janiszewski oraz Proboszcz Parafii ks. Krzysztof Bumbul. Podziękowali oni osobom, które przyczyniły się do organizacji kolejnego już spotkania kolędowego: Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Kultury w Reszlu Arturowi Galickiemu oraz Beacie Kilanowskiej, powitali utalentowanych wokalnie mieszkańców gminy oraz wszystkich przybyłych na koncert. Wydarzenie muzyczne poprowadził pan Mateusz Rutynowski - przedstawiciel Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana, które współorganizowało z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Reszlu, po raz kolejny ten przegląd. Soliści i zespoły wokalne oraz chór parafialny - osoby w różnym wieku zaprezentowały swoje programy kolędowe. Na twarzach widzów było widać wzruszenie wywołane przez wykonawców, radość ze słuchania oraz wspólnego śpiewania. Przegląd zakończył się miłym akcentem, momentem, w którym wszyscy zebrani, przy akompaniamencie Piotra Strzyżewskiego, wykonali kolędę "Dzisiaj w Betlejem", co wytworzyło atmosferę wspólnoty obecnych w sali.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację przeglądu.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Promocja

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. czytelnik #2426412 | 91.199.*.* 26 sty 2018 09:46

    Głównego artysty powiatu tam nie było? Impreza w sam raz dla niego

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages