Wtorek, 23 kwietnia 2019. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

Spotkanie świąteczno - noworoczne

2018-01-15 17:43:22 (ost. akt: 2018-01-17 17:26:51)

Autor zdjęcia: Gmina Reszel

Tradycyjnie już, w ostatnim dniu starego roku, Burmistrz Reszla Marek Janiszewski spotkał się z przedstawicielami lokalnych stowarzyszeń, organizacji i przedsiębiorców oraz z osobami odznaczonymi Medalem Honorowym „Zasłużonym Reszel”. Spotkanie było okazją do złożenia życzeń na nowy, 2018 rok, jak również do krótkiego choćby podsumowania tego, co się wydarzyło w 2017.

Uroczystość rozpoczął dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Reszlu, Artur Galicki, który zapowiedział blok artystyczny w wykonaniu zespołu FARMA ze Studia Wokalnego działającego przy MOK. Zespół, znany mieszkańcom Reszla od wielu lat, zaprezentował utwory o tematyce świątecznej a także tradycyjne piosenki warmińskie.

Następnie przyszedł czas na wystąpienie Burmistrza Reszla Marka Janiszewskiego, który powitał zaproszonych gości oraz podzielił się z zebranymi refleksjami na temat tego, co dotąd udało się zrealizować oraz przedstawił plany na przyszłość. Rok 2017 był rokiem nastawionym na pozyskiwanie środków zewnętrznych. Był też kolejnym, w którym gmina nie zaciągnęła kredytów ani pożyczek, a zrealizowała wiele inwestycji – podkreślił w swoim wystąpieniu gospodarz spotkania. Wskazał także na to, jak wielki wpływ na rozwój małej ojczyzny mają stowarzyszenia, fundacje, parafie, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, które realizują swoją działalność statutową w taki sposób, że miasto pięknieje. Ważną rolę w rozwoju Reszla odgrywa także współpraca z samorządami: powiatowym i wojewódzkim. Współpraca ta przyczynia się do poprawy infrastruktury komunikacyjnej na terenie gminy. Burmistrz Reszla podziękował przedsiębiorcom działającym na terenie gminy za utrzymywanie miejsc pracy i ciągły rozwój oraz współpracę. Na koniec złożył obecnym serdeczne życzenia.

Po części oficjalnej zebrani mieli okazję do swobodnych indywidualnych rozmów, do wymiany doświadczeń i wniosków, dalszych planów i nadziei, no i, oczywiście, do złożenia sobie nawzajem noworocznych życzeń.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Promocja

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages