Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Koziołek Matołek z wizytą u "pierwszaków"

2018-01-10 07:45:23 (ost. akt: 2018-01-12 08:17:44)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

Mama Maksa pani Patrycja Krekin to kolejna osoba-rodzic, chętna do głośnego czytania w klasie Ic. Początkowo pani Patrycja zaproponowała lekturę „Małego księcia”, którą to opowieść chciała przeczytać wspólnie z synem, potem po przedyskutowaniu, wybór padł na „Koziołka Matołka” i był to strzał w 10!

8 stycznia odbyło się w klasie Ic w Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu kolejne głośne czytanie przez zaproszonego rodzica. „Koziołek Matołek” to postać stworzona przez Kornela Makuszyńskiego w jednej z pierwszych w Polsce historyjek obrazkowych dla dzieci w roku 1933. Jest to postać kultowa, mimo że od śmierci autora minęły już dziesięciolecia, a opisane i narysowane przygody tytułowego bohatera nie przystają do współczesnej rzeczywistości. Ta powieść obrazkowa należy do kanonu polskiej literatury dziecięcej.
Fabuła książeczki sprowadza się do podróży bohatera po całym świecie w poszukiwaniu mitycznego Pacanowa, jedynego miejsca w świecie, gdzie jakoby podkuwają kozy. Przygody są oczywiście niezwykłe i absolutnie nieprawdopodobne, koziołek jest sympatyczny i łatwowierny, śmieszny, niezdarny i głupiutki.
Pani Patrycja przeczytała dzieciom I księgę przygód koziołka. Zadaniem uczniów w czasie czytania było zapamiętanie wszystkich zwierzątek, które spotykał główny bohater na swojej drodze. Uczniowie uważnie słuchali, bo starali się zapamiętać wszystkie. Należały do nich m.in.: pies, jeż, niedźwiedź, wilk i inne.
Zabawne przygody koziołka z przeczytanej księgi były inspiracją do kolejnych zabaw w klasie. Podzieleni na trzy zespoły uczniowie rywalizowali w przypinaniu koziołkowi brakującego ogonka. Zadanie było o tyle trudne, że uczestnik w drużynie musiał to zadanie wykonać z zawiązanymi oczami. Podpowiedzi padały wprawdzie ze strony kolegów i koleżanek, ale trzeba było orientować się na kartce.
Kolejne zdanie wykonali uczniowie w zeszytach. Karta praca oczywiście tematycznie związana była z przygodami koziołka. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik otrzymał imienny pamiątkowy dyplom wspólnego czytania, który mógł ozdobić na swój sposób.
Pani Patrycja bardzo poważnie i perfekcyjnie podeszła do wykonywanego zadania. Przygotowała pomoce do zajęć, przemyślała scenariusz i z lekkością poprowadziła lekcję. Wszystko okrasiła nagrodą - słodką niespodzianką.
Dziękuję pani Patrycji za wspólny czas. To była bardzo interesująca, zabawna i inspirująca lekcja.
Krystyna BujnowskaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages