Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Przyszli graficy zwiedzili największą drukarnię w Polsce

2018-01-03 17:13:33 (ost. akt: 2018-01-03 17:19:43)
Uczniowie z Reszla poznali tajniki pracy nad drukiem cyfrowym.

Uczniowie z Reszla poznali tajniki pracy nad drukiem cyfrowym.

Autor zdjęcia: ZS Reszel

To bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Zespołu Szkół w Reszlu. Klasa pierwsza Technikum Grafiki i Poligrafii Cyfrowej miała okazję gościć w największej w Polsce i zarazem jednej z największych drukarni na europejskim rynku poligraficznym.

Wszystko dzięki uprzejmości zarządu firmy LSC Communications, która od ponad 150 lat jest światowym liderem w zakresie kompleksowych usług poligraficznych oraz szeroko rozumianej komunikacji zintegrowanej. Firma posiada na rynku polskim zakłady produkcyjne oraz oddziały wspierające w Krakowie, Starachowicach i Warszawie. Uczniowie wraz z opiekunami Andrzejem Lewandowskim i Arturem Palke w ciągu trzech dni pobytu w Krakowie mieli okazję zapoznać się z procesem produkcyjnym materiałów cyfrowych- od etapu projektu aż po efekt finalny. Zwiedzili najważniejsze punkty drukarni, poznali m.in. zalety systemu Kodak Prinergy używanego do zarządzania całym procesem produkcyjnym, zasady działania naświetlarek, przeszli przez kolejne etapy druku cyfrowego. Na koniec pamiątkowe zdjęcia i podarunki od firmy. O wyjątkowości wycieczki z pewnością świadczy fakt, iż uczestnicy mieli możliwość znaleźć się w świecie najwyższej klasy profesjonalizmu i sprzętu. Na takie właśnie działania ukierunkowany jest projekt realizowany w Zespole Szkół a dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego „Technik cyfrowych procesów graficznych- nowy zawód szansą dla młodzieży”, z którego środki przeznaczone są na doposażenie sal dla klasy grafiki i poligrafii cyfrowej oraz doskonalenie nauczycieli. W czasie wycieczki uczniowie zwiedzili także Kraków oraz kopalnię soli w Wieliczce.
Miejmy nadzieję, iż to spotkanie zapoczątkuje udaną wieloletnią współpracę szkoły z LSC Communications, która, w co bardzo wierzymy, obejmie w przyszłości patronat nad klasą.
Julita Woźniakowska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages