Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Świąteczne kodowanie z robotem Finchem

2017-12-20 19:20:08 (ost. akt: 2017-12-20 19:26:59)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

Przedświąteczna gorączka daje się o tej porze odczuć w każdym miejscu. Gorąco, ale tylko z powodu świetnej zabawy, było przez dwa dni w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Reszlu, z powodu wizyty dużej ilości uczniów. Po raz kolejny pierwszaki oraz klasa druga uczestniczyły w lekcji kodowania wspólnie z panem Adrianem Stachurskim na zaproszenie pani dyrektor Barbary Bielskiej.

Pierwsza część zajęć była powtórką pracy ze znanym już dzieciom robotem Ozobotem, urządzeniem zabawką, uznaną za najlepszą w 2016 roku. I tu pojawiły się do kodowania karty z reniferami, Mikołajami, zimowe czapy, mikołajkowe buty, skarpety. Wszystkie prace utrzymane były w typowo świątecznym nastroju. Uczniowie doskonale się bawili, a przy okazji uczyli umiejętności kodowania.
W kolejnej części zajęć pojawiła się niespodzianka-robot Finch. Tenże robot pojawił się w Miejskiej Bibliotece Publicznej dzięki Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informatycznego w ramach projektu "Link do przyszłości".
Robot Finch to niewielkie urządzenia przypominające kształtem mysz komputerową. Służy przede wszystkim do nauki programowania. Z pomocą Fincha można opanować podstawy programowania w różnych językach i środowiskach programistycznych, a przede wszystkim uczyć się myśleć logicznie i kreatywnie, znakomicie się przy tym bawiąc.
Z Finchem można uczyć się kodować w języku Scratch. Za pomocą komend Scratcha sterujemy robotem poruszając nim w różnych kierunkach, możemy dodawać efekty świetlne. To były doskonałe lekcje informatyki w terenie poza szkołą.
Dzięki uprzejmości Miejskiej Biblioteki Publicznej w Reszlu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu idą z duchem czasu, korzystają z nowinek technologicznych, rozwijają się w języku kodowania i przygotowują do programowania.
Dziękujemy bardzo - uczniowie klas Ia, Ic, IIa

Tekst: Krystyna Bujnowska
Zdjęcia: Organizatorzy


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages