Wtorek, 23 kwietnia 2019. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

Śniadanie Daje Moc – misja śniadaniowa w "Trójce"

2017-11-09 12:36:41 (ost. akt: 2017-11-10 18:38:27)

Autor zdjęcia: Danuta Baten

Po raz kolejny wspólnie ze szkołami z całej Polski, obchodziliśmy w Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu Dzień Śniadanie Daje Moc. Akcja polegała na wspólnym zorganizowaniu w klasie zdrowego śniadania. W tym roku szkolnym do uczniów klas I-III dołączyły też dzieci z oddziałów przedszkolnych.

Zobacz także: Kruszewiec wie...i śniadanie zdrowe je! Kruszewiec wie...i śniadanie zdrowe je! Już od siedmiu lat, 8 listopada wspólnie ze szkołami z całej Polski, uczniowie klas I-III SP w Kruszewcu obchodzą Dzień Śniadanie Daje Moc.
Wszystkim nam zależy, aby dzieci były zdrowe i miały energię do nauki i zabawy. Codzienne śniadanie pomaga im dobrze zacząć dzień i daje równy start w szkolne obowiązki. Jak co roku 8 listopada, w Dniu Śniadanie Daje Moc, nauczycielki klas I-III oraz starszych grup oddziałów przedszkolnych zorganizowały wraz z uczniami śniadanie w swojej klasie, dając szansę dzieciom, aby mogły wspólnie przygotować i wspólnie zjeść najważniejszy posiłek dnia.

Dzieci miały frajdę nie tylko z przygotowania posiłku, dzielenia się z innymi, ale także spróbowania nowych smaków, dowiedzenia się co lubią na śniadanie inne dzieci i dlaczego właściwie śniadanie jest takie ważne. Najważniejszym celem akcji było zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Dzieci dowiedziały się o zasadach zdrowego odżywiania, poznały piramidę żywienia, miały okazję spotkać się z pielęgniarką szkolną, która przeprowadziła pogadankę na temat prawidłowego odżywiania się dzieci. W niektórych klasach do akcji włączyli się rodzice.

Emocji było wiele. Okazało się, że uczniowie mają dużą wiedzę na temat zdrowych produktów i wiedzą jak często należy spożywać posiłki. Samodzielne przygotowanie śniadania okazało się nie lada wyzwaniem, szczególnie dla przedszkolaków i uczniów klas I. Uczniowie klas II i III mają już za sobą pierwsze doświadczenia w samodzielnym przygotowaniu posiłku z poprzednich edycji Śniadanie Daje Moc.

To była świetna zabawa dla dzieci. Dzięki akcji najmłodsi uczniowie dowiedzieli się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie.


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: BATEN

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages