Sobota, 18 listopada 2017. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Krzysztof Ziemiec o Akcji "Wisła"

2017-11-05 15:01:32 (ost. akt: 2017-11-05 18:23:10)
Krzysztof Ziemiec opowiedział zebranym m.in. o swojej książce "Wysiedleni".

Krzysztof Ziemiec opowiedział zebranym m.in. o swojej książce "Wysiedleni".

Autor zdjęcia: Andrzej Sydor

"Wysiedleni" to historie ludzi wyrwanych z korzeniami i rzuconych do powojennego tygla.I historie ziem, które dla jednych stały się z czasem nową małą ojczyzną, dla drugich są wciąż miejscem przymusowego pobytu.

W sobotę 4 listopada w Domu Pielgrzyma w Świętej Lipce odbyło się spotkanie ze znanym dziennikarzem telewizyjnym i radiowym Krzysztofem Ziemcem. Na wstępie, organizator przedsięwzięcia o. Aleksander Jacyniak SJ, zapoznał obecnych z sylwetką publicysty, który jest autorem kilku książek, prezenterem i gospodarzem wielu programów publicystycznych.

Prowadzący główne wiadomości w TVP 1 opowiadał o swojej karierze, pasjach, reportażach i napisanych książkach. Wspomniał również o trudnych momentach w swoim życiu, kiedy w 2008 r. uległ ciężkiemu poparzeniu. Mówił o cierpieniu, miłości, pomocy i wsparciu ze strony bliskich i przyjaciół.

Na zakończenie zaprezentował swoją najnowszą książkę "Wysiedleni", która reportażowo opisuje losy i tragiczne doświadczenia osób wysiedlonych w ramach Akcji "Wisła".

- Postanowiłem napisać tę książkę, bo jestem czuły na ludzką krzywdę. Chciałem również pokazać, jak wielki jest w takich sytuacjach dramat jednostki. Jak małym ziarenkiem piasku jest człowiek w politycznej układance wielkich tego świata. Jak nieistotne dla władzy są konkretne ludzkie losy – powiedział Krzysztof Ziemiec uzasadniając jej powstanie.

Andrzej Sydor

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: UA

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mika #2372446 | 91.240.*.* 12 lis 2017 02:30

  Był bardzo dobrym dziennikarzem ale teraz jest przydupasem Pisu. Jak może czytać w wiadomościach takie bzdury i kłamstwa,TVP wyrzuciła dobrych dziennikarzy ale oni maja już dobą pracę ale ci którzy zostaną jak przyjdzie nowa zmiana to im nikt nie da roboty

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. e=mc2 #2370321 | 195.136.*.* 9 lis 2017 08:15

  Krzysztof Ziemiec - kontrowersyjna postać TVPiS. Ma podobnież uczyć etyki dziennikarskiej pracowników telewizji rządowej jak być prawdomównym i obiektywnym dziennikarzem - prezenterem. To tak jak by wilk namawiał swych pobratymców na wegetarianizm.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. pijany rycho #2369140 | 83.23.*.* 7 lis 2017 16:11

  Można krzywdę naprawić wystarczy odwiezć z powrotem

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. bratanki #2367811 | 37.47.*.* 5 lis 2017 18:55

  Znałem ludzi niestety już nieżyjących , którzy zostali przywiezieni w bydlęcym wagonie do Polski na Mazury. I byli szczęśliwi. Nie znali języka polskiego nie mieli zawodu. Dostali po trzysta zł na powitanie. Potem dostali mieszkanie , pracę. Ich dzieci pokończyły szkoły i zajęły odpowiedzialne stanowiska. Jak mawiają nasi sąsiedzi błąd albo fałsz.

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages