Wtorek, 23 kwietnia 2019. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

Niedziela z Cittaslow - Reszel'2017

2017-09-25 16:27:22 (ost. akt: 2017-09-25 17:09:42)

Autor zdjęcia: Gmina Reszel

W niedzielę 24 września Reszel po raz kolejny świętował „Niedzielę Cittaslow”.

Każdego roku w ostatnią niedzielę września wszystkie miasta Cittaslow organizują u siebie działania w celu propagowania i upowszechniania wspólnych działań pod marką Cittaslow. Od godziny 14. przy pięknej pogodzie na kompleksie boisk „Orlik” mogliśmy zapoznać się z ideą Cittaslow oraz brać udział w licznych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów.

Jak można się domyślić najwięcej atrakcji przygotowanych było dla najmłodszych uczestników festynu. Dmuchane zjeżdżalnie czy popcorn i wata cukrowa towarzyszyły najmłodszym od samego początku. Tuż po godzinie 14.00 uroczystego otwarcia dokonał Jerzy Bajorek, zastępca burmistrza Reszla. Po tym akcie na boisku stanęli najmłodsi piłkarze z naszego miasteczka, którzy zmagali się w meczach piłki nożnej.

Mecze piłkarskie trwały około dwu godzin, w tym czasie obecni na festynie mogli różnorodnie spędzać czas. Jedni kibicowali najmłodszym piłkarzom, drudzy sprawdzali swoją wiedzę na temat Sieci Cittaslow w konkursie wiedzy, który przeprowadzali pracownicy Urzędu Gminy w Reszlu.

Podczas „Niedzieli Cittaslow” w Reszlu obchodzimy dzień dziedzictwa kulinarnego. Obiekty gastronomiczne posiadające certyfikat Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle wystawiły swoje stoiska promocyjne, na których było można bezpłatnie spróbować wytworzonych przez nich wyrobów.

Restauracja Rycerska – pierogi ruskie
Szkoła Podstawowa Nr 3 – szarlotka
Zakład Piekarski Jan i Dariusz Trzczak – wyroby cukiernicze
Zamek Reszel Kreativ Hotel – zupa czarownicy.

Serdecznie dziękujemy za współpracę i chęć promocji Sieci Cittaslow i Dziedzictwa Kulinarnego. W czasie eventu mogliśmy uczestniczyć w maratonie Zumba oraz w pokazach karate. Ważnym elementem szczególnie dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3 było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego Reszel – moje Cittaslow. Nagrody uczniom wręczył burmistrz Reszla Marek Janiszewski. Wszystkim nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację festynu.

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Promocja

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages