Piątek, 19 października 2018. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Biegacze opanowali Reszel

2017-07-20 11:44:20 (ost. akt: 2017-07-20 11:51:05)

Autor zdjęcia: Karol Światłowski

Blisko 150 osób wzięło udział w II Warmińskim Biegu Ulicznym, który odbył się w sobotą, 15 lipca, w Reszlu. Dla miłośników biegania organizatorzy przygotowali pętlę o długości ok. 2 km. Młodsi musieli pokonać ją raz, a dorośli zrobili pięć okrążeń, co dało w sumie dystans ok. 10 km.

Na starcie biegu młodzieżowego stanęły 42 osoby, w tym przedstawiciele grupy młodzieży z Litwy, która przebywała w reszelskim gimnazjum na kolonii. I to właśnie Litwini okazali się najszybsi, pokonując dystans 2 km najszybciej zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców. Na specjalne uznanie zasługiwali jednak najmłodsi, a na trasę wyruszyli nawet kilkulatkowie, którzy w towarzystwie rodziców dzielnie zmagali się z niełatwą trasą.

Bieg główny przyciągnął na star 105 biegaczy. Poziom sportowy - jak to na tego typu imprezach - był zróżnicowany. Zaprawieni w maratonach i biegach trasę Warmińskiego Biegu Ulicznego zakończyli jeszcze przed upływem 40 minut. Ostatecznie najszybszym okazał się Bogumił Krupiński z Olsztyna, który wyprzedził Romana Liśkiewicza (Kętrzyn) i Adama Olszewskiego z Jezioran. Wśród Pań najlepszą również okazała się olsztynianka, Aleksandra Kiślak - Malinowska, która na mecie wyprzedziła Sylwię Majewską z Wałów i Joannę Orzołek z Samławek.

Na trasie nie brakowało również mieszkańców gminy Reszel, których coraz częściej spotkać można w czasie treningu na ulicach. Szóste miejsce zajął pochodzący z Reszla Marek Gojło, a siódme Tomasz Mazurowski, który również posiada reszelskie korzenie. Wśród pań na piątym miejscu bieg ukończyła Maria Kaczorowska ze Świętej Lipki, a na ósmym Monika Lewandowska. Natomiast kętrzynianin Roman Liśkiewicz był drugi w kategorii Open.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages