środa, 14 listopada 2018. Imieniny Emila, Laury, Rogera

Lokomotywą w świat bajek Juliana Tuwima

2017-06-13 05:44:08 (ost. akt: 2017-06-13 19:30:00)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klasy I-II Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu wraz z opiekunami uczestniczyły w spektaklu wystawionym przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia pt. "Lokomotywa Pana Tuwima”. Spektakl odbył się w Kętrzynie w kinie Gwiazda.

Była to wspaniała podróż po niezapomnianych wierszach naszego wielkiego poety. Przewodnikiem w tej niezwykłej podróży był wyjątkowy konduktor, który wraz z kilkoma spóźnionymi pasażerami odkrył przed publicznością skarbnicę żartu, dobrego humoru i nauki.

Po drodze spotkaliśmy pewną bardzo samodzielną Zosię, niezbyt mądrego Grzesia, marzyciela Dyzia, zdenerwowanego do granic możliwości pana Hilarego, spokojnego staruszka i jego rzepkę, zapominalskiego słonia Trąbalskiego, całe mnóstwo ptaków śpiewających w radiu oraz wiele innych postaci.

Wszyscy świetnie się bawili. To była niezwykła, pełna humoru i wiedzy o świecie i ludziach lekcja poezji Juliana Tuwima.

Krystyna Bujnowska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages