środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Naukowa epidemia, czary mary i alchemia

2017-06-09 13:17:23 (ost. akt: 2017-06-09 13:19:09)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

Do SP 3 w Reszlu przyjechała grupa „Zaelektryzowani”, która zaprezentowała niecodzienną lekcję przyrody pt. „Naukowa epidemia, czary mary i alchemia”. Grupa specjalizuje się w propagowaniu atrakcyjnej edukacji poprzez żywe lekcje przyrody, których celem jest – poza oczywistym elementem rozrywkowym – przemycić treści lekcyjne.

W sposób bardzo ciekawy, widowiskowy, a zarazem wesoły i zabawny animatorzy prezentowali niezwykłe eksperymenty fizyczne, chemiczne i przyrodnicze.
W ramach żywej lekcji przyrody uczniowie obserwowali proste eksperymenty związane z naukami przyrodniczymi, fizycznymi i chemicznymi. Poruszone zostały tematy szkodliwych substancji w tym, takich jak dopalacze. Na pokazie przeprowadzone zostały efektowne eksperymenty z rurą Bernoullego, lewitującymi piłkami. Pokazana została reakcja etanolu z kwasem borowym, wpływ działania siły odśrodkowej na człowieka. Uczniowie zobaczyli płonące kule, zaobserwowali właściwości metanu i mieszanki propan, butan. Zaprezentowane zostały zabawy z helem oraz maszyną elektrostatyczną.

Najciekawszym elementem lekcji była możliwość aktywnego uczestnictwa dzieci w pokazie, uczniowie byli zachwyceni!

Żywa lekcja przyrody bardzo podobała się wszystkim widzom. Animatorzy nie tylko wspaniale bawili publiczność, ale także rozbudzili wśród uczniów zainteresowanie wiedzą z zakresu przyrody, fizyki i chemii.

Krystyna Bujnowska

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages