Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

W Reszlu strażacy działają już od 135. lat

2017-06-05 13:26:54 (ost. akt: 2017-06-06 10:51:35)
Wśród zaproszonych gości znalazł się poseł Andrzej Maciejewski.

Wśród zaproszonych gości znalazł się poseł Andrzej Maciejewski.

Autor zdjęcia: Szymon Sapieha/PSP

W sobotę, 3 czerwca w Reszlu odbyły się uroczyste obchody 135-lecia istnienia tamtejszej straży pożarnej oraz 70-lecia funkcjonowania OSP Reszel.

Lista gości na strażackich uroczystościach była długa. W Reszlu pojawili się m.in. Andrzej Maciejewski – poseł na Sejm RP, Gustaw Marek Brzezin – marszałek woj. warmińsko – mazurskiego, a zarazem prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Olsztynie, Michał Krasiński – wicestarosta kętrzyński, Marek Janiszewski – burmistrz Reszla, Jerzy Bajorek – zastępca burmistrza Reszla, Marek Olszewski – zastępca wójta gminy Srokowo, Beata Subocz – przewodnicząca Rady Miejskiej w Reszlu, st. bryg. Zbigniew Borys – komendant powiatowy PSP w Kętrzynie, mł. insp. Dariusz Ślęzak – komendant powiatowy policji w Kętrzynie, Marcin Hińko – zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Mrągowo, radni powiatowi i miejscy, sołtysi z terenu gminy Reszel, kierownicy spółek miejskich z terenu gminy Reszel, strażacy emeryci, druhny i druhowie, członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, członkowie rodzin strażaków oraz sympatycy i przyjaciele strażackiej formacji, a także mieszkańcy miasta i gminy Reszel

Po uroczystej mszy w intencji strażaków w kościele p.w Św. Piotra i Pawła, która rozpoczęła obchody ulicami urokliwego Reszla przeszły strażackie pododdziały. Prowadziła je orkiestra dęta z Nowego Miasta Lubawskiego pod batutą Jarosława Titza. Potem był meldunek, przegląd pododdziałów, odegranie hymnu państwowego i podniesienie flagi na maszt. Po tych stałych czynnościach wyróznienie strażacy wystąpili do odznaczenia.

Wśród uhonorowanych znalazł się m.in. jeden z najstarszych strażaków ochotników z Reszla dh Eugeniusz Ciepłucha, który od swoich młodszych kolegów otrzymał pamiątkowy topór. Zaraz potem nastapiło ślubowanie najmłodszych adeptów strażackiego rzemiosła. Na sztandar OSP Reszel ślubowanie złożyli uczniowie klasy mundurowej z Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu.

Na koniec uroczystości przewodnicząca Radym Miejskiej w Reszlu Beata Subocz przekazała strażakom ochotnikom wspaniały tort ze strażackimi elementami.

Odznaczenia i medale otrzymali:
dh Krzysztof Iwanow - brązowa odznaka „Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej”
dh Leszek Kiriaka - złoty „Medal Za Zasługi dla Pożarnictwa”
dh Tomasz Rakowski - srebrny „Medal Za Zasługi dla Pożarnictwa”
dh Andrzej Adamiak, dh Karol Brzeźniak, dh Gaspar Jaśkiewicz i dh Krzysztof Zalewski - brązowy „Medal Za Zasługi dla Pożarnictwa”
dh Adam Jowsa, dh Piotr Zalewski, dh Jacek Wochowski i dh Łukasz Jeziorek - odznaka „Strażak Wzorowy”

Odznakę „Za Wysługę Lat” otrzmali:
– 40 lat – dh Zbigniew Zalewski
– 20 lat – dh Mariusz Meszko, dh Mariusz Kozakiewicz, dh Daniel Lewiński, dh Rafał Kowalski, dh Radosław Ciepłucha, dh Roman Rakowski i dh Dariusz Kudłak
– 15 lat – dh Paweł Rezanko
– 5 lat – dh Andrzej Adamiak


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages