środa, 14 listopada 2018. Imieniny Emila, Laury, Rogera

Turniej Wiedzy Pożarniczej rozstrzygnięty

2017-05-14 08:18:05 (ost. akt: 2017-05-14 11:01:31)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

Szkoła Podstawowa nr 3 w Reszlu od trzech lat bierze czynny udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, który organizuje Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kętrzynie oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie.

Pierwszy etap eliminacji na szczeblu szkoły odbył się w klasach IV – VI w lutym 2017 roku. Uczniowie rozwiązywali test jednokrotnego wyboru z pomocą komputera, a następnie wyłoniono drużynę, która miała reprezentować szkołę w dalszych eliminacjach.

Do eliminacji na szczeblu powiatu zakwalifikowały się dwie uczennice, które uzyskały jednakowy wynik tj. 20 punktów na 30 możliwych do uzyskania w teście.
Skład drużyny:
Zuzanna Galicka – klasa VI a,
Olga Nalesińska – klasa VI a.

Eliminacje na szczeblu powiatu zostały zorganizowane 11 kwietnia 2017 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie.
Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Ryszard Niedziółka Starosta kętrzyński, a zarazem Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kętrzynie. Pan Starosta przedstawił cele turnieju, jakimi jest zainteresowanie dzieci i młodzieży, nauczycieli i opiekunów problematyką ochrony przeciwpożarowej, tradycją, służbą i ciężką pracą środowisk strażackich. Turniej ma także na celu popularyzowanie znajomości przepisów przeciw pożarowych oraz zasad postępowania na wypadek powstania pożaru. Wiele zagadnień turnieju dotyczy również ekologii i ochrony środowiska naturalnego.

W pierwszej grupie wiekowej (szkoły podstawowe) brało udział 16 uczniów z powiatu kętrzyńskiego. Eliminacje zostały przeprowadzone z pomocą testu jednokrotnego wyboru w formie papierowej, a następnie wyłoniono klasyfikację ogólną turnieju.
Zuzanna Galicka, która pierwszy raz brała udział w eliminacjach powiatowych w ogólnej klasyfikacji zajęła II miejsce i jest to najlepszy wynik szkoły od początku udziału w turnieju.

Dziękuję wszystkim uczniom, którzy brali udział w eliminacjach szkolnych oraz powiatowych. Chciałbym podziękować także Panu Krzysztofowi Iwanow, który zorganizował transport drużyny wraz z opiekunem na turniej do Kętrzyna.

Opiekun drużyny: Janusz Król

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages