Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Niesamowite spotkanie z autorką książek dla najmłodszych

2017-05-10 17:47:55 (ost. akt: 2017-05-11 07:40:44)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

9 maja dla uczniów klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu okazał się dniem przygody z literaturą. W ramach Tygodnia Bibliotek, który odbywa się w dniach 8-15 maja na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej przyjechała z Gdańska na spotkanie z uczniami pisarka dziecięca Roksana Jędrzejewska–Wróbel.

Pani Roksana jest autorką książek dla najmłodszych, za które otrzymała wiele nagród i wyróżnień. Jest między innymi laureatką nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Uczniowie już wcześniej poznali Jej utwory na lekcjach, ponieważ we fragmentach mają je w swoich podręcznikach.

W trakcie spotkania młodzi czytelnicy dowiedzieli się , skąd autorka bierze pomysły do swoich książek. Pisarka podpowiedziała jak można uważnie obserwować rzeczywistość i proste czynności, bo właśnie w nich jest najwięcej pomysłów na ciekawe opowieści. Zainteresowała odbiorców tematyką książek, opowiedziała o sekretach kunsztu literackiego, zabrała w świat swoich opowieści, prowokując ciekawe wypowiedzi uczniów na temat tego, co w życiu tak naprawdę jest ważne. Uczniowie chętnie zadawali pytania dotyczące okoliczności pracy pani Roksany, ale nie tylko pracy zawodowej, właściwie całe spotkanie autorka odpowiadała na nurtujące pytania dzieci. W ten sposób nawiązała bardzo dobry kontakt z czytelnikami.

Na koniec autorka przeczytała fragmenty swoich książek. Było to miłe, udane spotkanie, ponieważ pisarka jest bardzo ciepłą, otwartą, pozytywną osobą. Po spotkaniu możliwa była chwila rozmowy z pisarką, podczas gdy dokonywała imiennych wpisów i dedykacji do swoich książek.

Na takie spotkanie warto czekać cały rok! Dziękujemy Paniom z Miejskiej Biblioteki
Publicznej za zaproszenie. Życzymy z okazji Dnia Bibliotekarza wielu czytelników, którzy z entuzjazmem zawołają, że „Czytanie jest SUPER!”, bo taki okrzyk zakończył nasze spotkanie.

Krystyna Bujnowska

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages