środa, 14 listopada 2018. Imieniny Emila, Laury, Rogera

Tydzień dla Ziemi w Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu

2017-05-09 20:58:36 (ost. akt: 2017-05-09 20:59:48)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

Dzień Ziemi obchodzony jest na świecie od 1970 roku. 22 kwietnia łączą się wszyscy na całym świecie w obronie największego dobra, wspólnego domu całej ludzkości – planety Ziemi. To jest dobry czas na refleksję, ile mamy do zawdzięczenia naszej Ziemi oraz czas na działania.

W bieżącym roku szkolnym, podobnie jak w ubiegłych latach, w naszej szkole z okazji Dnia Ziemi odbyło się kilka przedsięwzięć promujących działania związane z propagowaniem edukacji ekologicznej.
.
25 kwietnia uczniowie klasy Ia uczestniczyli w zajęciach na temat „Co słychać w lesie?” zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Reszlu, a poprowadzonych przez leśnika, panią Ewę Pietrzak. Była to ciekawa lekcja przyrody. Uczniowie dowiedzieli się na czy polega praca leśnika, skąd są drzewa w lesie, jak je pielęgnować oraz jaka jest ich rola w przyrodzie. Z dużym zainteresowaniem słuchali ciekawostek dotyczących zwierząt zamieszkujących lasy Warmii i Mazur.

28 kwietnia uczniowie klasy 5a i 6b pod opieką pani Anny Płotast i Marzeny Pełka-Łyszczarek mimo kapryśnej pogody sprzątali las w okolicach Siemek. Panowie: Dawid Zaik - łowczy koła łowieckiego „Wiewiórka” w Korszach , Marcin Filipczyk - członek koła, Arkadiusz Petruś - leśniczy Leśnictwa Tolkowiec Nadleśnictwo Srokowo udzielili sprzątającym wszelkich wskazówek i niezbędnych informacji dotyczących sprzątanego terenu. Zaopatrzeni w worki i rękawice uczniowie porządkowali przydzielone pasy lasu. Po ciężkiej pracy czekało na nich ognisko i kiełbaski, gorąca herbatka i upominki dla każdego uczestnika.
4 maja odbył się uroczysty apel „W trosce o nasza planetę” przygotowany przez uczniów z klasy 1a, 4a, 4b, 5a, 6b pod kierunkiem nauczycielek: Joanny Piskosz i Marzeny Pełka-Łyszczarek. Dekorację przygotowała pani Dorota Borejko. Celem tych działań było uświadomienie zarówno tym starszym jak i młodszym jak ważną rzeczą w życiu każdego człowieka jest poczucie przynależności do środowiska i odpowiedzialność za jego stan.

Słowa: „Bez lasów i bez tlenu nie moglibyśmy oddychać. Bez gleby nie moglibyśmy żyć. Bez deszczu i rzek nie moglibyśmy pić. Na Ziemi możemy robić coś, czego nie moglibyśmy robić na innych planetach – możemy żyć” wypowiadane przez młodych ekologów brzmiały bardzo poważnie.
W tym dniu podsumowano konkursy przyrodniczo – ekologiczne zorganizowane w naszej szkole oraz wręczono nagrody zwycięzcom. Najlepszym zbieraczem surowców wtórnych została Klaudia Iwańska, która zebrała 490 kg makulatury oraz 47 kg zużytych baterii.

Dziękujemy wszystkim, uczniom oraz ich rodzicom, którzy włączyli się w akcje zbierania makulatury, zużytych baterii i przynosili je systematycznie do szkoły przez 10 miesięcy. Dziękujemy również organizatorom sprzątania lasu za sprawnie przygotowaną akcję.

Za wsparcie finansowe działań, z w szczególności za możliwość zakupienia atrakcyjnych nagród, dziękujemy Urzędowi Gminy Reszel oraz Nadleśnictwu Srokowo.

Joanna Piskosz, Marzena Pełka-Łyszczarek

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages