środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Miłe spotkanie z okazji Dnia Strażaka

2017-05-05 08:52:15 (ost. akt: 2017-05-05 10:20:02)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

Z okazji Święta Strażaka 6-latki z oddziałów przedszkolnych przy SP nr 3 w Reszlu wybrały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej. Celem wycieczki było przybliżenie dzieciom specyfiki zawodu strażaka, a także zapoznanie ich z podstawowymi elementami bezpieczeństwa podczas wypadków i pożarów.

Przedszkolaków przywitał komendant Krzysztof Iwanow, opowiadał o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaków oraz odpowiadał na liczne pytania. Dzieci wiedziały, że poza akcjami gaszenia pożarów strażacy jeżdżą do wypadków drogowych i pomagają poszkodowanym, że udzielają pomocy w katastrofach i klęskach żywiołowych, ratują ludzi, gdy zagraża im niebezpieczeństwo i często narażają własne życie, by ratować innych, niejednokrotnie pomagają zwierzętom oraz znają numer telefonu do Straży Pożarnej 998 lub 112.

Pan komendant pokazał w jaki sposób można połączyć się przez radiostację z jednostką Straży Pożarnej w Kętrzynie. Dzieci bardzo chętnie skorzystały z możliwości ubrania strażackich hełmów. Z zaciekawieniem oglądały wyposażenia wozów oraz miały możliwość wsiąść do wozu strażackiego. Na zakończenie spotkania przedszkolaki podziękowały panu komendantowi i na jego ręce złożyły życzenia wszystkim strażakom z okazji ich święta.

To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci. Być może niektórzy z nich, gdy dorosną zasilą strażackie szeregi, by nieść pomoc innym ludziom.

Krystyna Dudek


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages