Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Ten apel przygotowali najmłodsi [ZDJĘCIA]

2017-04-30 08:40:37 (ost. akt: 2017-04-29 16:47:09)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

W piątek, 28 kwietnia w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 odbył się uroczysty apel poświęcony trzem majowym świętom: Świętu Pracy, Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Świętu Konstytucji 3 Maja.

Tym razem apel przygotowali najmłodsi uczniowie naszej szkoły, uczniowie klasy II c i II d pod kierunkiem nauczycielek: Małgorzaty Gardockiej i Jolanty Radomskiej oraz uczniowie wchodzący w skład zespołu taneczno-śpiewaczego Mali Reszelanie, prowadzonego przez Jolantę Wasilewską.

Mali artyści sami przygotowali elementy dekoracji oraz biało-czerwone chorągiewki, którymi z wielkim entuzjazmem wymachiwali podczas apelu. Przy dźwiękach fanfar uczniowie, wchodzących w skład pocztu sztandarowego, wprowadzili sztandar szkoły. Pięknie i z całą powagą odśpiewano hymn narodowy, po czym rozpoczęto część artystyczną prowadzoną w całości przez drugoklasistów.

Zgromadzeni na sali mogli uzupełnić swoją wiedzę na temat trzech majowych świąt i dowiedzieć się, dlaczego pamięć o nich jest tak ważna dla Polaków. Apel przygotowany przez najmłodszych był niezwykle dynamiczny, nie było chwili na nudę. Występujący z wielkim entuzjazmem przedstawiali przygotowane przez siebie treści, bezbłędnie recytowali wiersze i śpiewali patriotyczne pieśni.

Elementem wzbogacającym przekaz była prezentacja fragmentów filmów „Polak Mały”, „Jesteśmy Polką i Polakiem” oraz pokaz narodowych tańców w wykonaniu zespołu Mali Reszelanie. Po wyprowadzeniu sztandaru występujących artystów nagrodzono gromkimi brawami.

Jolanta Radomska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages