środa, 14 listopada 2018. Imieniny Emila, Laury, Rogera

Reszelskie gimnazjum przyjazne rowerzystom

2017-04-29 16:34:00 (ost. akt: 2017-04-29 16:38:22)
Certyfikaty miejsca przyjaznego rowerzystom wręczono w czasie spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim. Fot. Urząd Marszałkowski w Olsztynie.

Certyfikaty miejsca przyjaznego rowerzystom wręczono w czasie spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim. Fot. Urząd Marszałkowski w Olsztynie.

Autor zdjęcia: Urząd Marszałkowski

Gimnazjum nr 1 w Reszlu znalazło się wśród kilkudziesięciu podmiotów, które otrzymały certyfikat miejsca przyjaznego rowerzystom. Miejsca te znajdują się na trasie Wschodniego Szlaku rowerowego Green Velo.

Choć przez Reszel nie przebiega Wschodni Szlak Green Velo to reszelskie gimnazjum zaprasza w swoje progi rowerowych turystów. — Posiadamy bazę noclegową dla kilkudziesięciu osób, w czasie wakacji nocują u nas grupy turystów nie tylko z Polski, ale także z innych krajów. Serdecznie zapraszamy miłośników jazdy rowerem do Reszla. Z pewnością jest tu co zwiedzać, a o bazę martwić się nie muszą — mówi Edward Szmul, dyrektor szkoły, który we wtorek odebrał certyfikat w czasie gali w Urzędzie Marszałkowskim.

Dzięki certyfikatowi gimnazjum znalazło się na mapie miejsc przyjaznych rowerzystom. Takich miejsc w naszym województwie jest już ponad sto. Są to obiekty oferujące noclegi, posiłki czy wypożyczenie lub naprawę sprzętu. Aby otrzymać rekomendację należało zgłosić się do projektu, czekać na pozytywną weryfikację wniosku i uzyskać akceptację w czasie specjalnego audytu kontrolnego.

— Certyfikat to także wyzwanie, bowiem miejsca znajdujące się na liście będą sprawdzane, a turyści w każdej chwili będą mogli wypełnić specjalną ankietę — wyjaśnia dyrektor reszelskiej szkoły. Szkoła w ten sposób chce włączyć się w promocję Reszla, a także pozyskać kolejne środki. — Dzięki bazie noclegowej udaje nam się w czasie wakacji zebrać fundusze, które potem możemy przeznaczyć np. na doposażenie sal lekcyjnych — mówi Edward Szmul. Dla Gimnazjum nr 1 to drugie tego typu wyróżnienie w ostatnim czasie - nie tak dawno szkolnej stołówce przedłużono certyfikat Dziedzictwa Kulinarnego Warmii i Mazur.

Trasa Green Velo to długodystansowy szlak rowerowy, który przebiega przez pięć województw. Jego utworzenie miało na celu promocję wschodniej części naszego kraju.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages