Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Dzieci w "Trójce" poznały zasady niesienia pierwszej pomocy

2017-04-26 15:29:07 (ost. akt: 2017-04-27 17:13:48)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

Dzieci z klasy 2b z SP 3 w Reszlu podczas kilku zajęć lekcyjnych poznawały podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy.

W ramach tego zagadnienia dzieci utrwaliły znajomość numerów telefonów do służb ratowniczych: 997, 998, 999 oraz 112. Analizowały też różnorodne sytuacje związane z nieszczęśliwymi wypadkami i ustalały zasady postępowania, uczyły się oceniać stan osoby poszkodowanej ze szczególnym zwróceniem uwagi na przytomność i oddech, a także jak układać osobę poszkodowaną w pozycji bocznej ustalonej. Poza tym poznały podstawowe zasady resuscytacji oraz przekonały się, że wykonywanie ratującego życie masażu serca jest czynnością dość prostą, ale wymagającą od ratownika dużo siły.

Dzieci bardzo chętnie i z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w tych zajęciach mając świadomość, że zdobywają bardzo cenną umiejętność. Jeśli od najmłodszych lat będziemy uczyć dzieci zasad udzielania pierwszej pomocy, a potem sukcesywnie te umiejętności utrwalać, to zapewne wychowamy ludzi, którzy w razie potrzeby w dorosłym życiu odważnie podejmą się resuscytacji. To bardzo ważna umiejętność, której niestety zbyt wiele dorosłych osób nie posiada.

Młodym "ratownikom" życzymy wytrwałości w pogłębianiu wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Dorota Choromańska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages