Poniedziałek, 19 sierpnia 2019. Imieniny Emilii, Julinana, Konstancji

Apel i tradycje wielkanocne

2017-04-12 15:03:55 (ost. akt: 2017-04-12 18:40:38)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

W ostatnim dniu przed dłuższą przerwą świąteczną uczniowie SP3 w Reszlu uczestniczyli w apelu z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy pod tytułem „Tradycje Wielkanocne".

Celem apelu było zapoznanie społeczności szkolnej z tradycjami Świąt Wielkanocnych, uświadomienie roli tradycji w życiu narodu oraz wzbudzenie szacunku wobec wiary i religii chrześcijańskiej. Apel poprowadzili uczniowie klas VI, zaprezentował się również działający w naszej szkole zespół folklorystyczny „Mali Reszelanie”, który pod kierunkiem Jolanty Wasilewskiej wykonał dwa tańce ludowe. Przepiękną dekorację do występu wykonała Dorota Borejko.

Uczniów do apelu pomagała przygotowywać Małgorzata Maksymiuk, a za nagłośnienie odpowiadał Wojciech Jałoszewski. Swoją obecnością zaszczycili nas proboszcz parafii ks. Krzysztof Bumbul oraz wikariusz Krzysztof Misiewicz. Po części artystycznej rozdane zostały wyróżnienia w konkursie na „Najpiękniejszą Pisankę". O tym konkursie pisaliśmy już wcześniej w oddzielnym artykule.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim uczniom oraz przyjaciołom i sympatykom naszej szkoły wiosennego nastroju, optymizmu i radości ze spotkań w rodzinnym gronie. Niech ten wolny czas będzie okazją do wspólnego przeżywania tajemnicy Zmartwychwstania Pańskiego.

Elżbieta Głowacka

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages