środa, 14 listopada 2018. Imieniny Emila, Laury, Rogera

Noc sów 2017 z "Trójką"

2017-04-04 20:59:59 (ost. akt: 2017-04-04 21:07:50)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

Po raz pierwszy SP 3 w Reszlu wzięła udział w ogólnopolskim wydarzeniu "Noc sów", poświęconym nocnym łowczyniom, a organizowane przez Ptaki Polskie.

W związku z tym wydarzeniem odbył się konkurs plastyczny pt. „Sowa”. Prace konkursowe miały zawierać realistyczny lub abstrakcyjny wizerunek co najmniej jednego gatunku sowy. Na konkurs wpłynęło bardzo dużo prac, które można oglądać na wystawie przygotowanej na szkolnym korytarzu. Najpiękniejsze prace wezmą również udział w konkursie „Nasze wspomnienia z Nocy Sów”, organizowanym przez stowarzyszenie Bądź na pTak!

W związku z tym wydarzeniem w piątkowy wieczór uczniowie klas IV-VI udali się do Szkółki Leśnej w Św. Lipce. Na miejscu obejrzeli prezentację multimedialną przedstawiającą gatunki sów występujące w Polsce, poznali biologię sów, a także uczestniczyli w quizie dotyczącym rozpoznawania gatunków po wyglądzie i głosach. Następnie z latarkami ruszyli w teren w poszukiwaniu i nasłuchiwaniu sów. Trochę zmęczeni wieczornym spacerem po lesie, dzieci odpoczywały przy wspólnym ognisku piekąc kiełbaski. To był niezapomniany wieczór.

Marzena Pełka-Łyszczarek


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages