Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Spotkali się z pieśnią patriotyczną

2017-03-29 17:37:21 (ost. akt: 2017-03-29 17:50:06)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

W SP3 w Reszlu odbyło się kolejne spotkanie klas 4-6 z muzyką przygotowane przez Agencję Artystyczną „MAT”. Dotyczyło ono historii pieśni - muzyki wokalnej od „Bogurodzicy” po czasy współczesne.

Uczniowie dowiedzieli się jakie były początki pieśni w Europie i Polsce, jak kształtował się rozwój muzyki wokalnej na przestrzeni epok, kim byli kompozytorzy, wykonawcy. O jakiej tematyce to były utwory oraz w jakich okolicznościach je wykonywano. Mowa też była o roli pieśni (tu pieśni patriotycznej) w czasach romantyzmu, okresie wojennym czy komunizmie.

Dzieci usłyszały o wybitnych Polakach związanych z historią pieśni, np. Oskarze Kolbergu, Stanisławie Moniuszko, Karolu Karpińskim, Jacku Kaczmarskim. Zebrani mieli również możliwość wysłuchania pieśni z różnych okresów, np. „Bogurodzicy”, „Pije Kuba do Jakuba”, „Witaj majowa jutrzenko”, „Kum i kuma”, „Marsz obozowy”.
Koncert prowadził Konrad Kozubowski, muzycy towarzyszący: Agnieszka Szczucka i Daniel Michalski – śpiew, Dominik Skwarczyński – akompaniament.

Podczas spotkania panowała miła i przyjazna atmosfera, bez wątpienia dzieci miały możliwość poszerzenia oraz zdobycia nowej wiedzy dotyczącej muzyki.

Marta Lewczuk-Daliga


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages