środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Dobry wybór uczniów SP3

2017-03-23 14:22:09 (ost. akt: 2017-03-24 13:45:04)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

W SP3 w Reszlu odbyły się czterogodzinne warsztaty pod hasłem „Dobry wybór”, poświęcone abstynencji z wykorzystaniem narzędzie krytycznego myslenia TOC.

Uczestnikami warsztatów byli uczniowie z klasy V a oraz VI b, a prowadzącą Elżbieta Górecka z Ośrodka Profilaktyki i Edukacji LIDER z Morąga. Wstępem do rozpoczęcia pracy z uczniami było ustalenie zasad, wartości, które będą obowiązywać w trakcie spotkania. Wśród nich znalazły się między innymi takie, jak: szacunek, zaufanie, komplementowanie, stop klatka i inne.

Uczniowie poznali istotę i cel abstynencji alkoholowej, nikotynowej, narkotykowej. W czasie pracy grupowej i indywidualnej analizowali przeszkody uniemożliwiające abstynencję, dokonywali osobistych postanowień abstynenckich. Mówili o stratach wynikających z picia alkoholu, zażywania substancji psychoaktywnych.

Podsumowaniem zajęć była praca indywidualna z GAŁĄZKĄ logiczną. Narzędzie to pozwala odkryć i nazwać związki przyczynowo – skutkowe, określać logiczne konsekwencje zdarzeń, nabyć umiejętności przewidywania własnego zachowania czy podjętych wyborów.

To nasze wybory ukazują kim naprawdę jesteśmy, o wiele bardziej, niż nasze zdolności” - J.K. Rowling.

W imieniu społeczności szkolnej serdeczne podziękowania Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za sfinansowanie kosztu warsztatów.

Halina Kwiatkowska, pedagog SP nr 3

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages