środa, 14 listopada 2018. Imieniny Emila, Laury, Rogera

Zagraj i odkryj... zamek w Reszlu

2017-03-18 18:38:50 (ost. akt: 2017-03-18 19:26:10)
Widok na Zamek w Reszlu. Czy kogoś dziwi, że autorka gry sięgnęła po ten obiekt?

Widok na Zamek w Reszlu. Czy kogoś dziwi, że autorka gry sięgnęła po ten obiekt?

Autor zdjęcia: Maria Olszowska

Reszelski Zamek jest jedną z najważniejszych atrakcji nie tylko w naszym najbliższym regionie, ale w ogóle na Warmii i Mazurach. Doceniły to autorki gry edukacyjnej "Odkryj Warmię i Mazury", gdzie obiekt ten znalazł się wśród kilku naszych architektonicznych "rodzynków".

Iza Bohn i Paulina Darznik pochodzą z Mazur i chociaż od lat mieszkają w innym regionie - swojego pochodzenia nie muszą i nie chcą się wstydzić. — Przyjaźnimy się od czasów liceum w Szczytnie. Chociaż od wielu lat mieszkamy w Trójmieście, ogromnie tęsknimy za naszymi rodzinnymi stronami — zdradza nam Paulina. To z powodu sentymentu do naszych pięknych terenów jej koleżanka, Iza zaprojektowała grę edukacyjną "Odkryj Warmię i Mazury".

A wszystko zaczęło się od ubiegłorocznego konkursu na Pamiątkę z Warmii i Mazur. Gra wymyślona przez Izę, a przedstawiająca rysunki najważniejszych zabytków z naszego regionu, została wyróżniona w konkursie. — Postanowiłyśmy iść za ciosem i wydać grę. Teraz jest już ona dostępna w sprzedaży w kilku hurtowniach i księgarniach m.in. w Olsztynie i Elblągu. Sądzimy, że to fajna inicjatywa — dodaje Paulina. Dziewczyny zdają sobie sprawę, że na rynku brakuje wydawnictw regionalnych, dla których działalność niszowa jest opłacalna, ale mimo to postanowiły spróbować.

"Odkryj Warmię i Mazury" to gra pamięciowa z motywami z ważniejszymi naszego regionu, która ma inspirować do zwiedzania i poznawania Warmii i Mazur. Gra zawiera karty, które rozkłada się na stole zdjęciami do dołu. Jej celem jest znalezienie jak największej ilości par kart. Oczywiście wygrywa ten, kto zbierze ich najwięcej. Wśród obiektów wybranych do gry, obok reszelskiego Zamku, znalazły się też m.in. Zamek w Lidzbarku Warmińskim, Katedra we Fromborku, Kraina Wielkich Jezior Mazurskich, Grunwald, Jezioro Śniardwy, mosty w Stańczykach i Twierdza Boyen w Giżycku.

red.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages