Piątek, 21 września 2018. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Przygoda (pewnego) groszka

2017-03-16 14:44:02 (ost. akt: 2017-03-16 14:47:51)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

Dzieci z Oddziałów Przedszkolnych z SP nr 3 w Reszlu kolejny raz miały okazję uczestniczyć w zajęciach z teatrem kamishibai w Bibliotece Miejskiej w Reszlu.

Tematem zajęć była historia o groszku, który przechodzi cykl wzrastania od małego nasionka aż do dorosłej rośliny. Tekst opowiadania stwarzał wiele możliwości do dodatkowych pytań skierowanych do młodych widzów. W rozmowie wykorzystano znajomość przez dzieci kolorów, umiejętność liczenia. Miało też miejsce pytanie kulinarne: „Do czego używamy groszek w kuchni?”. Dzieci podzieliły się swoimi doświadczeniami, miały możliwość obejrzenia różnych rodzajów groszków oraz mogły spróbować, jak smakuje groszek zielony.

Następnie odbyły się prace plastyczne, w których przedszkolaki przedstawiły swoją wersję zakończenia opowiadania, wymyślając wydarzenia związane z każdym groszkiem. Dzieci wykazały się dobrą znajomością treści opowiadania i bystrością, zapamiętały dużą ilość szczegółów. Prace uczestników zostały dokończone w salach przedszkolnych i zaprezentowane na przedszkolnej wystawie.

Na zakończenie zajęć każda grupa otrzymała od pań słoiczek z ziarnkami grochu i teraz dzieci z niecierpliwością oczekują na wykiełkowanie roślin. To były bardzo kreatywne zajęcia oraz cenna forma rozwijania zainteresowań i kompetencji czytelniczych małych dzieci. Dziękujemy i czekamy na następne spotkanie z książką.

Krystyna Dudek
Polub nas na Facebooku:

Źródło: sp

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages