środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Seniorki i uczennice "Trójki" wspólnie świętowały Dzień Kobiet

2017-03-14 09:52:05 (ost. akt: 2017-03-14 10:13:45)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

Jak co roku Reszelski Klub Seniora działający przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Reszlu we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 3 zorganizował uroczystość z okazji Dnia Kobiet. Czwartek, 9 marca stał się okazją do wspólnego świętowania.

W spotkaniu, które odbyło się w szkolnej stołówce, uczestniczyli zaproszeni goście: burmistrz Reszla Marek Janiszewski, wiceburmistrz Jerzy Bajorek, przewodnicząca Rady Miasta Beata Subocz, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Elżbieta Jabłonka i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 Danuta Baten.

Wszystkich gości powitała serdecznie opiekunka Klubu Seniora Wiesława Rutkowska, która tradycyjnie pełniła honory gospodarza i konferansjera imprezy. Po części oficjalnej: życzeniach, wręczeniu wszystkim paniom pięknych pąsowych róż i prezentu przez panów - burmistrza i wiceburmistrza, odbyła się część artystyczna, w której zaprezentowały się zarówno dzieci, jak i dorośli.

W programie przygotowanym przez uczniów SP 3 pod kierunkiem nauczycielek: Jolanty Radomskiej, Marty Lewczuk-Daliga, Marty Brygoły oraz Agaty Doboszewskiej-Kasperek znalazło się wiele piosenek, wierszy i życzeń. Na początku publiczność usłyszała nastrojową piosenkę Bogusława Meca "Jej portret" w wykonaniu Natalki Jesionowskiej oraz wiersze o kobietach deklamowane przez Natalię Kołakowską, Alicję Balcerczyk oraz Oliwię Kreczman. Ala i Oliwia wykonały również piosenki "Kaktus" i "Tyle słońca w całym mieście".

Następnie swoim talentem wokalnym pochwaliły się szóstoklasistki, śpiewając trzy piosenki w języku angielskim - Katarzyna Jałoszewska, Olga Nalesińska oraz Ania Rębowska. Wisienką na torcie był niewątpliwie występ zespołu wokalnego, który swoją pozytywną energią obdarował wszystkich uczestników uroczystości. Dzieci wykonały z wielkim entuzjazmem trzy utwory: "Księżyc raz odwiedził staw", "Jak rozmawiać trzeba z psem" oraz "Fantazja". Dopełnieniem całości były piękne życzenia złożone przez czwartoklasistkę wszystkim paniom z Klubu Seniora.

Po występach najmłodszych swoje talenty recytatorskie i wokalne zaprezentowały także panie z Klubu Seniora. Wykonały one cztery wiersze: "Dzień kobiet", "Babcia przy spowiedzi", Kobieta modna", "Wiersz o odchudzaniu" oraz dwie piosenki "Głęboka studzienka" i "Jesteś szalona". Wszyscy artyści, zarówno dzieci, jak i dorośli, nagrodzeni zostali gromkimi brawami. Po części oficjalnej i artystycznej przyszedł i czas na uroczysty poczęstunek.

Czas spędzony razem z paniami z Klubu Seniora tradycyjnie upłynął w przyjemnej, uroczej, iście rodzinnej atmosferze.

Agata Doboszewska-Kasperek


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages