Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

"Kocie zajęcia" w bibliotece

2017-02-22 12:32:24 (ost. akt: 2017-02-22 12:40:40)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

Dzieci z Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu udały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na zajęcia edukacyjno-literackie z wykorzystaniem teatrzyku komishibai.

Spotkanie rozpoczęło się od pogadanki o kotach. Zwierzęta te, towarzyszą ludziom od dawna i od długiego czasu są naszymi kompanami. Często chodzą własnymi ścieżkami, ale też doceniają towarzystwo człowieka. Dzieci dowiedziały się, że Dzień Kota wymyślono nie tylko po to, aby podkreślić rolę tych zwierząt w naszym życiu, ale także, by poprawić warunki bytowe, głównie tych wolno żyjących.
Dzieci chętnie dzieliły się wiedzą nt. kotów, ich wyglądu, potrzeb, zwyczajów i imion. Był to wstęp do bajki pt. „Kotka Milusia”.

Wszystkie dzieci z dużym zainteresowaniem śledziły towarzyszące opowiadaniu ilustracje. Oceniając postępowanie kotki, zgodnie stwierdziły, że jej zachowanie było nieładne. Opowiadanie miało za zadanie pokazać skutki leniwego i próżniaczego życia prowadzonego przez Milusię.

Zwieńczeniem zajęć była kocia gimnastyka, zabawy ruchowe, picie mleka ze spodeczka oraz wykonanie sylwet kotów, z którymi dzieci powróciły do szkoły - uwrażliwione na często trudny koci los.

Dzień Kota to idealny moment na składanie życzeń. Wszystkim mruczkom życzymy najlepszych właścicieli na świecie!

Zofia Naumczuk
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages