środa, 24 października 2018. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Gwiazda country zagra na Zamku

2017-02-16 19:35:43 (ost. akt: 2017-02-16 14:41:04)

Autor zdjęcia: mat. organizatora

W nowym roku drgnęło w reszelskiej kulturze. Najpierw była Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, potem koncert muzyki reggae, a teraz przyszedł czas na wielką gwiazdę. Tomasz Szwed, którego znają nie tylko bywalcy Pikniku Country w Mrągowie przyjeżdża do miasteczka ze swoim repertuarem i książkami dla dzieci.

Co ciekawe to nie będzie pierwsza wizyta tego artysty w Reszlu. W 2011 roku Tomasz Szwed był jedną z gwiazd festiwalu Blues-Folk Meeting, a jeszcze wcześniej - w 2009 roku - zagrał na reszelskim rynku z grupą Numen Blues Band. Teraz przyjeżdża z własnym recitalem pt. „Będzie dobrze”. Koncert odbędzie się na Zamku w sobotę 25 lutego, a my już teraz zapraszamy.

Bogata historia
O Tomaszu Szwedzie można by długo pisać. Przede wszystkim to, że od blisko 40 lat jest ciągle na estradzie. Jego kariera ciągnie się od 1978 roku. W tym czasie artysta zdążył nagrać 10 autorskich płyt, ale ma też za sobą liczne nagrania zarówno dla Polskiego Radia, jak i telewizji. Jest kompozytorem i piosenkarzem. Tworzy piosenki autorskie, ballady, utwory liryczne i oczywiście te w stylu country, dzięki którym stał się gwiazdą mrągowskiego Pikniku.

Tomasz Szwed pisze i śpiewa o ludzkim doświadczeniu, o widzeniu świata z perspektywy zwykłego człowieka. Zahacza również o satyrę polityczną i społeczną. Pod tym kątem znany jest widzom telewizji z programu „Szkło Kontaktowe".

O tych reszelskich koncertach artysty zostało już napisane wyżej, ale rzecz jasna grywał on nie tylko u nas, na Warmii i Mazurach. Ma na swoim koncie wiele koncertów nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami. Brał udział w festiwalach polskich i zagranicznych. Poza tym Tomasz Szwed był laureatem licznych plebiscytów radiowych i prasowych. Scena jest jego drugim domem, bo oprócz tego, że sam na niej występuje, to bywa też jurorem w konkursach, jest także scenarzystą i reżyserem widowisk muzycznych oraz wykładowcą warsztatów muzycznych i teatralnych.

Muzyka dla dużych, książki dla małych widzów
Muzyka zajmuje mu kawał życia, ale oprócz tworzenia dla dorosłych, Tomasz Szwed pisze również dla dzieci. Jest on bowiem autorem trzech trzech tomików poetyckich i czterech tomów terapeutycznych bajek dla dzieci „Klinika Małych Zwierząt w Leśnej Górce”. Jego książki przeznaczone są do familijnego czytania. Ich głównym celem jest oswajanie z medycyną, a przy okazji uczą przyrody i zapoznają młodego czytelnika z wiedzą o niej.

Podczas spotkań autorskich - a takie czeka też małych widzów w Reszlu - dzieci poznają tajemnice lasu i jego mieszkańców. Bohaterami cyklu są zwierzęta, które prowadzą leśny szpital. Mali czytelnicy mają okazję poznać odpowiedzialną pracę, medyczne sukcesy, niebezpieczne przygody, smutki i radości całego zespołu leśnych specjalistów.

Szczegóły:
Tomasz Szwed, Reszel - Zamek, 25.02.2017 (sobota)
godz. 15.00 - spotkanie autorskie z dziećmi. Wstęp wolny.
godz. 19.00 - koncert piosenki autorskiej. Bilety w cenie 18 zł dostępne na Zamku

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages