środa, 14 listopada 2018. Imieniny Emila, Laury, Rogera

Ferie spędzali zdrowo, bezpiecznie i bez używek

2017-02-07 15:48:44 (ost. akt: 2017-02-07 16:07:13)

Autor zdjęcia: organizatorzy

W czasie ferii w naszej szkole nie można było się nudzić. Dla chętnych uczniów, którzy nigdzie nie wyjeżdżali na ferie, zostały przygotowane ciekawe zajęcia, warsztaty i wycieczki, które prowadzili nauczyciele naszej szkoły. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego.

Zaplanowano warsztaty plastyczne, zajęcia techniczne, muzyczne, komputerowe, warsztaty z profilaktyki uzależnień, zajęcia sportowo- rekreacyjne, a także wycieczki na basen, na lodowisko i do kina na film ,,Królowa Śniegu” do pobliskiego Kętrzyna.

Dzieci pod okiem nauczycieli miło spędzały czas, podczas zabawy uczyły się i nawiązywały przyjaźnie. Do ruchu, sportowej rywalizacji nie trzeba nikogo przekonywać, ponieważ jest to radość sama w sobie. Nauka pływania i zabawy w wodzie to miła rozrywka, gdy na dworze zima. Nauka jazdy na łyżwach pod czujnym okiem nauczyciela wychowania fizycznego też sprawiła wiele przyjemności. Rozwijanie swoich zdolności i pasji w gronie rówieśników z pewnością było ciekawą alternatywą dla dzieci, które chcą odpoczywać aktywnie, jednocześnie ucząc się i bawiąc. W czasie zajęć prowadzone były działania, wskazujące dzieciom szkodliwość picia alkoholu i spożywania narkotyków, a także jak radzić sobie w sytuacjach konfliktowych, przejawach agresji słownej i fizycznej oraz jak zdrowo i bezpiecznie spędzać wolny czas, jak korzystać bezpiecznie z bogatych zasobów Internetu.

Dzieci znalazły w szkole ciekawe zajęcia, dobre rady na temat zdrowia i własnego bezpieczeństwa, sale wyposażone w pomoce dydaktyczne, ciepły posiłek, ponieważ zajęcia zaczynały się śniadaniem, a kończyły obiadem. Panie kucharki zadbały o jadłospis, który dzieciom bardzo przypadł do gustu, ponieważ było zdrowo i co ważne smacznie. Ze szkolnego zimowiska w ciągu pierwszego tygodnia ferii skorzystało 25 uczniów.

Serdecznie dziękuję wszystkim nauczycielom, którzy prowadzili zajęcia i poświęcili swój czas uczniom. Zajęcia w szkole zostały zorganizowane w ramach projektu ,,Zdrowo, bezpieczne i bez używek” w formie powierzonego zadania publicznego przez burmistrza Reszla Marka Janiszewskiego.

Danuta Baten/Gmina Reszel

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages