Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Zagrają standardy Jarosława Śmietany

2017-01-21 10:31:36 (ost. akt: 2017-01-21 15:53:25)
Marcin Wądołowski zagra w Reszlu w niedzielę.

Marcin Wądołowski zagra w Reszlu w niedzielę.

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

— Koncert w Reszlu to dla mnie wielka radość.To przecież moje ukochane miasteczko, tu się urodziłem, tu powstawały pierwsze kapele — mówi Marcin Wądołowski. Pochodzący z Reszla gitarzysta wystąpi na tutejszym zamku ze swoim trio w najbliższą niedzielę (22.01). Na koncert zaproszenia dostali dawni koledzy Marcina, zatem będzie dużo dobrej jazzowej muzyki i wiele... wspomnień.

Warto przybliżyć postać Marcina Wądołowskiego nie tylko z okazji zbliżającego się koncertu. Ten gitarzysta, muzyk sesyjny, kompozytor jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku. Zdążył już zdobyć nagrody podczas konkursów krajowych i międzynarodowych, m.in. na VII Międzynarodowym Konkursie im. K. Sosińskiego Estrada Gitarowych Talentów (I nagroda) i w XI Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowo-Bluesowych w Gdyni 2008 roku. Marcin jest też zdobywcą tytułu Największej Nadziei XI Międzynarodowego Festiwalu Gdańskie Spotkania Gitarzystów w 2001 roku. Współpracował z czołowymi muzykami polskiej sceny jazzowej, tj. z Leszkiem Możdżerem, Wojciechem Staroniewiczem, Przemysławem Dyakowskim, Wojciechem Karolakiem, Maciejem Sikałą, Januszem Muniakiem i innymi.

Prywatnie syn Mieczysława, gitarzysty Czerwonych Gitar. Ale jedną z jego najważniejszych muzycznych inspiracji jest nieodżałowany Jarosław Śmietana. — To on (Jarosław Śmietana) pokazał mi, że miłość do muzyki i gry na gitarze może stać się pasją na całe życie — mówi Marcin Wądołowski. Koncert, z którym Marcin Wądołowski Trio pojawi się w Reszlu promuje album „Standards - In memory of Marek Bliziński & Jarosław Śmietana”. Płyta poświęcona jest pamięci dwóch polskich wirtuozów gitarowych, jakim bez wątpienia byli Marek Bliziński i Jarosław Śmietana. Album powstał dzięki inspiracji ich twórczością i podejściem do muzyki. Płyta „Standards - In memory of Marek Bliziński & Jarosław Śmietana” jest pełna pasji, energii i pozytywnych wibracji, a za wszystkie utwory jako aranżer odpowiada Marcin. Materiał z płyty będzie do wysłuchania na żywo, już w najbliższą niedzielę na reszelskim Zamku.

— Koncert w Reszlu to dla mnie wielka radość.To przecież moje ukochane miasteczko, tu się urodziłem, tu powstawały pierwsze kapele. Zaprosiłem na koncert wielu znajomych i przyjaciół, powspominamy dawne czasy. Cieszę się także, że mogę zaprezentować w Reszlu tak wybitnych muzyków jak Piotr i Tyler. Łączy nas ogromna pasja do muzyki i chętnie się nią podzielimy — mówi Marcin Wądołowski. Oprócz niego grupę tworzą Piotr Lemańczyk – kontrabas i Tyler Hornby – perkusja. Koncert rozpoczyna się o godz. 17.00. Warto na nim być. Wstęp wolny.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages