Piątek, 17 sierpnia 2018. Imieniny Anity, Elizy, Mirona

Dowiedziały się jak bezpiecznie spędzić ferie

2017-01-20 09:48:07 (ost. akt: 2017-01-20 09:59:56)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

19 stycznia w Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu odbyło się spotkanie uczniów klas 0-III z policjantami. Tematem spotkania było szeroko rozumiane bezpieczeństwo, ze szczególnym zwróceniem uwagi na bezpieczeństwo dzieci w trakcie nadchodzących ferii.

Policjanci przestrzegali uczniów przed zagrożeniami, z jakimi mogą się spotkać w czasie zabaw na śniegu i lodzie. Ostrzegali, aby nie chodzić po zamarzniętych stawach i jeziorach, zawsze mówić rodzicom kiedy i z kim się wychodzi i kiedy się wraca do domu. Informowali jak bardzo niebezpieczne jest zjeżdżanie na sankach w okolicach, gdzie odbywa się ruch pojazdów. Dzieciom przypomniano o odpowiednim ubieraniu się stosownie do temperatury, konieczności noszenia na odzieży różnego rodzaju elementów odblaskowych, które szczególnie w okresie zimowym zwiększają bezpieczeństwo pieszych na drodze.

Uczniowie chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami, doświadczeniami i odpowiadali na zadawane pytania. Spotkaniu towarzyszyła przyjazna, wesoła atmosfera. Za spotkanie, które prowadzili panowie: Dawid Stelmaszczyk, aspirant oraz Paweł Obolewicz, młodszy aspirant, bardzo dziękujemy.

Halina Kwiatkowska- pedagog szkolny
Polub nas na Facebooku:

Źródło: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages