Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Bajkoterapia po raz ostatni w tym semestrze

2017-01-14 15:42:00 (ost. akt: 2017-01-14 15:48:59)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

Po raz ostatni w tym półroczu klasy drugie i trzecie z SP3 spotkały się na zajęciach w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Reszlu. Tym razem tematem zajęć było przybliżenie dzieciom wartości uniwersalnych, jakimi powinny się kierować w życiu, a więc takie jak szacunek, uczciwość, odpowiedzialność, mądrość oraz przyjaźń.

Czytaliśmy wspólnie "Angielskie Różyczki" autorstwa Madonny. Angielskie różyczki to opowieść o czterech jedenastoletnich dziewczynkach: Nicole, Amy, Charlotte i Grace, które są najlepszymi przyjaciółkami. Można by powiedzieć, że są jak papużki nierozłączki i odrobinę zazdroszczą innej dziewczynce z sąsiedztwa - ślicznej Binah, której, wydawałoby się idealne życie sprawia, że „zielenieją z zazdrości". Jednak, kiedy wróżka zabiera je w magiczną podróż, zdają sobie sprawę, jak bardzo rzeczywistość różni się od wyobrażeń.

Historyjka opowieści jest bardzo prosta, tematyka poruszana w książce bardzo ważna. Warto czytać dzieciom tego typu historie, aby uczyły się nie osądzać przedwcześnie.

Wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Reszlu była okazją do wypożyczenia książek na zbliżające się ferie. W ilości wypożyczonych książek zwyciężyła klasa 3c, oby tylko udało się je wszystkie przeczytać. Wierzę, że tak się będzie!

Krystyna Bujnowska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages