Reszel już w finale wojewódzkim, Kętrzyn czeka na baraże

2016-12-19 16:27:31(ost. akt: 2016-12-19 16:41:04)

Autor zdjęcia: archiwum PCSTiR

W poniedziałek 19 grudnia w hali sportowej przy Gimnazjum nr 1 w Reszlu odbył się półfinał mistrzostw województwa w piłce ręcznej szkół gimnazjalnych dziewcząt. Dwa pierwsze miejsca zajęły dziewczyny z powiatu kętrzyńskiego.
Do rywalizacji przystąpiły cztery drużyny: Gimnazjum nr 7 w Olsztynie, Gimnazjum nr 13 w Olsztynie, Gimnazjum nr 1 w Kętrzynie oraz gospodarze turnieju Gimnazjum nr 1 w Reszlu. Mecze rozegrane zostały według regulaminu Szkolnego Związku Sportowego systemem każdy z każdym.

Mistrzyniami zostały reszelanki wygrywając każde ze spotkań. Drugie miejsce zajęły dziewczęta z Kętrzyna, a za nimi kolejno uplasowały się drużyny z Gimnazjum nr 13 w Olsztynie oraz Gimnazjum nr 7 w Olsztynie.

Szczypiornistki z Reszla już zapewniły sobie miejsce w finałach wojewódzkich, natomiast zawodniczki kętrzyńskiego gimnazjum powalczą o finał w barażach. Może się zatem okazać, że obie drużyny z naszego powiatu zmierzą się jeszcze raz, tym razem na najwyższym szczeblu wojewódzkich rozgrywek.

Organizatorami rozgrywek było Powiatowe Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Kętrzynie oraz Gimnazjum nr 1 w Reszlu.

Źródło: PCSTiR