środa, 14 listopada 2018. Imieniny Emila, Laury, Rogera

Pokazy naukowe w reszelskiej „Trójce”

2016-12-17 08:11:17 (ost. akt: 2016-12-17 08:19:04)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

W dwa grudniowe dni odbyły się w SP3 w Reszlu ciekawe pokazy naukowe pod hasłem „Fizyka dla Smyka” przygotowane przez Akademię Nauki w Olsztynie. W zajęciach uczestniczyło 12 chętnych klas z całej szkoły.

Pokazy miały na celu przybliżenie dzieciom tajemnic otaczającego nas świata poprzez zabawę i eksperymenty fizyczne. Gwiazdami pokazów były same dzieci. W czasie 45 minutowego spotkania pod przewodnictwem prof. Pytalskiego, przeprowadziły kilkanaście ciekawych eksperymentów fizycznych korzystając z unikalnych zestawów edukacyjnych Akademii.

Uczniowie bawili się znakomicie. W czasie zabawy poznali takie zagadnienia, jak magnetyzm i jego tajemnice – magnesy, przyciąganie i odpychanie, lewitacja przedmiotów w polu magnetycznym, elektromagnes, wykrywacz metalu, akcelerator magnetyczny oraz wiele innych.

Cieszymy się, że rodzice wyrazili zgodę na przeprowadzenie takich zajęć na terenie szkoły, gdyż wyjazdy do Centrum Nauki „Kopernik” w Warszawie, gdzie można zaobserwować podobne zjawiska, znacznie podnoszą koszty, a na miejscu większa ilość uczniów mogła skorzystać z oferty. Takie zajęcia na pewno poprawiają jakość uczenia się uczniów i rozwijają ich zainteresowania.

Krystyna Bujnowska
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages