środa, 14 listopada 2018. Imieniny Emila, Laury, Rogera

Mikołajki w SP 3 w Reszlu

2016-12-07 08:44:14 (ost. akt: 2016-12-07 09:28:54)

Autor zdjęcia: Danuta Baten

Mikołajki to święto o głębokiej tradycji - już w XVIII wieku dzieci otrzymywały różne drobiazgi - złocone jabłka, pierniczki, krzyżyki. Mikołajki obchodzone są na cześć świętego Mikołaja, biskupa z Miry.

Wszyscy znamy świętego Mikołaja jako korpulentnego dziadzia w czerwonym kubraku, z wielką siwą brodą i workiem pełnym prezentów. Choć Mikołaje występują pod różnymi imionami, mają jedno zadanie - w MIKOŁAJKI 6 grudnia dostarczyć dla grzecznych dzieci prezenty, a tym, które sprawiają trudności swoim rodzicom, ukarać rózgą.

W szkole również Mikołaj nie zapomniał o grzecznych uczniach. Pojawił się w towarzystwie śnieżynek oraz elfów. Wszyscy uczniowie otrzymali upominki, a były to ozdobne smycze na szyję z logo szkoły. Na każdej pojawiły się motywujące hasła „Dobry humor to podstawa”, „Nie ma rzeczy niemożliwych”, „Głowa do góry”, „Bądź sobą”, „Radość jest wszędzie”, „To twój czas”. Oddziały przedszkolne zostały obdarowane dodatkowo nowymi zabawkami, a klasy I-III otrzymały zestawy do przygotowywania doświadczeń.

Dziękuję za pamięć rodzicom z Rady Rodziców oraz Mikołajowi, że nie zapomniał o dzieciach. Impreza mikołajkowa była udana, wywołała uśmiech na twarzy niejednego dziecka. Teraz już tylko czekamy z niecierpliwością na przerwę świąteczną, gdzie w domach rodzinnych tradycyjnie przy świetle choinki pojawiają się kolejne niespodzianki.

Krystyna Bujnowska
Zdjęcia Danuta Baten
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages