Czwartek, 9 lipca 2020. Imieniny Hieronima, Palomy, Weroniki

"Drugie śniadanko" promocją zdrowego odżywiania

2016-10-28 10:21:20 (ost. akt: 2016-10-28 10:25:45)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

27 października w Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu miała miejsce akcja pod nazwą „Drugie śniadanko”, której celem jest promowanie zdrowego odżywiania ze szczególnym naciskiem na spożywanie przez dzieci drugiego śniadania.

Tego dnia naszą szkołę odwiedzili Wiceburmistrz Reszla - Jerzy Bajorek oraz kierownik MOPS-u w Reszlu - Elżbieta Jabłonka. W szkolnej sali gimnastycznej spotkali się z uczniami klasy pierwszej oraz uczniami z klas drugich.

Spotkanie rozpoczęła dyrektor szkoły – Danuta Baten przypominając uczniom o konieczności spożywania każdego dnia pięciu zbilansowanych posiłków. Zwróciła również uwagę uczniów na znaczenie śniadania dla prawidłowego funkcjonowania organizmu oraz na właściwy dobór produktów spożywczych, które mogą stanowić drugie śniadanie. Podkreśliła, że niewskazane jest spożywanie słodyczy.

Następnie zaproszeni goście wręczyli dzieciom pudełka na drugie śniadanie oraz zdrowe przekąski. Sponsorem akcji jest Urząd Gminy w Reszlu. Patronami medialnymi są „Gazeta Olsztyńska” oraz „Gazeta w Kętrzynie”.

Dorota Choromańska

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages