Poniedziałek, 9 grudnia 2019. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Dzień Edukacji Narodowej w SP nr 3

2016-10-14 18:07:12 (ost. akt: 2016-10-26 09:19:22)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

14 października w Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu odbyła się uroczysta akademia dla uczczenia Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji, uczniowie przyszli do szkoły w odświętnych, galowych strojach, a zamiast zwykłych lekcji dzieci obejrzały apel przygotowany przez uczniów klasy VIb oraz Koło Teatralne.

Na akademię do szkoły przybyli również zaproszeni goście: burmistrz Reszla Marek Janiszewski, proboszcz parafii Krzysztof Bumbul, przewodnicząca Rady Rodziców Anna Kowalska, wiceprzewodnicząca Anna Scheiba, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły.

W pierwszej kolejności odbyła się część oficjalna, którą rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły Danuta Baten, która skierowała do nauczycieli słowa uznania oraz serdeczne podziękowania za trud, jaki wkładają w wychowanie i edukację dzieci.

Wiele ciepłych słów i życzeń padło również z ust zaproszonych gości, były kwiaty, podziękowania i słowa uznania w stosunku do dyrekcji, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Dzień Edukacji Narodowej to również okazja do wręczenia nagród wyróżniającym się nauczycielom.

Nagrody Burmistrza Reszla otrzymały: Danuta Baten, Małgorzata Krajewska, Joanna Piskosz, Małgorzata Gardocka. Nagrody Dyrektora Szkoły otrzymali: Dorota Choromańska, Krystyna Bujnowska, Alina Szmul, Halina Kwiatkowska, Magdalena Urbanowicz, Marta Brygoła oraz Janusz Król. Nagrodę ZNP za 50–lecie przynależności do związku zawodowego otrzymały: Nina Osipiuk i Barbara Lech.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna, w której uczniowie z humorem przedstawili uroki szkolnego życia. Dla urozmaicenia scenki były przeplatane piosenkami. Znakomita gra aktorska dzieci oraz żartobliwe teksty, u każdego widza wywoływał uśmiech. Występujący otrzymali gromkie brawa, co może świadczyć o tym, że wszystkim zgromadzonym program bardzo się podobał.

Na koniec dyrektor Danuta Baten podziękowała występującym uczniom i osobom, które przygotowały uroczystość: Halinie Kwiatkowskiej, Jolancie Radomskiej, Magdalenie Urbanowicz, Agacie Doboszewskiej-Kasperek, Dorocie Borejko, Marzenie Pełka-Łyszczarek oraz Marcie Lewczuk-Dalidze. Szczególne podziękowania organizatorzy uroczystości składają dyrekcji Miejskiego Domu Kultury za użyczenie sprzętu nagłaśniającego oraz Ireneuszowi Pawelczykowi za dbanie o stronę dźwiękową podczas występu.

Impreza zakończyła się poczęstunkiem i spotkaniem towarzyskim wszystkich pracowników szkoły i emerytów. Dziękujemy pani Beacie Subocz - przewodniczącej Rady Miejskiej za przesłane życzenia oraz piękny i smaczny tort.

Organizatorzy

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages