środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Dzienny Dom Seniora może być otwarty jeszcze w tym roku

2016-09-28 15:02:01 (ost. akt: 2016-09-28 15:06:47)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: sxc.hu zdjęcie ilustracyjne

Program Senior-WIGOR to wsparcie gmin i powiatów w tworzeniu i prowadzeniu Dziennych Domów dla osób starszych. Jego celem jest wsparcie osób nieaktywnych zawodowo w wieku 60+. W domu seniora, który powiat kętrzyński utworzy w Reszlu przy ul. Łukasińskiego będzie można spędzić co najmniej 8 godzin dziennie, od poniedziałku do piątku.

Seniorom zostanie udostępniona infrastruktura pozwalająca na aktywne spędzanie czasu wolnego. Będą to pomieszczenia m.in. do: wspólnych spotkań, gotowania, ćwiczeń i relaksu (z biblioteką, sprzętem RTV oraz komputerem z dostępem do internetu). Dzięki pracy animatora seniorzy zostaną aktywnie włączeni w życie społeczne środowiska lokalnego. Tym samym wśród osób powyżej 60 roku życia udział w zajęciach pozwoli wyeliminować uczucie apatii oraz zniechęcenia.

Praca opiekunów będzie budować w podopiecznych poczucie własnej wartości oraz akceptacji. Wsparcie finansowe w wysokości 80% całkowitego kosztu realizacji zadania pozwoli na stworzenie odpowiednich warunków, pozwalających na realizacje zadania. Całkowity koszt zadania to 321 747,35 złotych, kwota dofinansowania, którą otrzyma Powiat Kętrzyński to 250 000,00 złotych. Środki zostaną wypłacone z budżetu państwa.

Program Wieloletni „Senior Wigor” realizuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W 2017 roku zostanie złożony wniosek na dofinansowanie funkcjonowania Dziennego Domu „Senior Wigor” w wysokości 1/3 kosztów utrzymania seniora w domu dziennym, ale nie więcej niż 200 zł miesięcznie. Planowany termin otwarcia Dziennego Domu „Senior – WIGOR” to grudzień 2016r roku.

Źródło: Starostwo Powiatowe
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages