Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Ślubowanie Pierwszaków w SP nr 3

2016-09-23 19:15:52 (ost. akt: 2016-09-23 19:27:11)

Autor zdjęcia: Bożenna Michalak

23 września w Szkole Podstawowej w Reszlu odbyła się tradycyjna uroczystość przyjęcia uczniów klas pierwszych do społeczności szkolnej. Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter.

W tym szczególnym dniu pierwszoklasistów wspierali swoją obecnością ich najbliżsi - rodzice, dziadkowie i rodzeństwo.

Tego dnia 19 uczniów zdało swój pierwszy szkolny egzamin i zostało pasowanych na uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu. Uczniowie ciepło powitani przez Panią Dyrektor Danutę Baten oraz przez przedstawicielkę rodziców klasy pierwszej, Panią Małgorzatę Wójtowicz, zaprezentowali program artystyczny, który mimo tremy wypadł bardzo dobrze. Uczniowie mieli jeszcze kilka zadań do wykonania - prawidłowo odpowiadali na pytania dotyczące Ojczyzny, odgadywali zagadki, wypili „napój mądrości” przygotowany przez mamy. Pierwszy swój egzamin zdali. Następnie złożyli uroczystą przysięgę na sztandar szkoły.

„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urosnę. Będę się starać być dobrym uczniem, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom” .

Następnie uczniowie przy pomocy symbolicznego ołówka zostali pasowani przez Dyrektora i Wicedyrektora Szkoły na uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu. Otrzymali pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne. Rodzice przygotowali na ten wyjątkowy dzień słodką niespodziankę w postaci rożków obfitości. Na zakończenie uczniom wykonano pierwsze klasowe zdjęcie.

Życzę wszystkim pierwszoklasistom, by każdy dzień w szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz wielu sukcesów.

Joanna Piskosz
Zdjęcia-Bożenna Michalak
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages