Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Inauguracja roku szkolnego 2016/2017 w Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu

2016-09-02 12:30:49 (ost. akt: 2016-09-02 12:34:41)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

Każdego roku 1 września gromadzimy się na uroczystej akademii rozpoczynającej nowy rok szkolny. Tradycyjnie pierwsze powakacyjne spotkanie ze szkołą poprzedziła o godzinie 8.00 uroczysta Msza Święta w Kościele św. Piotra i Pawła w Reszlu. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami udali się do szkoły, gdzie o godzinie 9.00 na placu przed budynkiem naszej Trójki odbył się uroczysty Apel.

Na inauguracji nowego roku szkolnego 2016/2017 oprócz uczniów klas 0-VI, grona pedagogicznego, dyrekcji szkoły obecni byli również rodzice, dziadkowie, prawni opiekunowie oraz zaproszeni goście. Ceremoniał rozpoczęcia roku szkolnego poprowadziła przewodnicząca Samorządu Szkolnego - Zuzanna Galicka. Po komendzie Baczność został wprowadzony sztandar szkoły, a przy wciąganiu flagi na maszt - odśpiewany przez zgromadzonych hymn państwowy.

Następnie głos zabrała Dyrektor SP 3 w Reszlu - Danuta Baten, która powitała wszystkich serdecznie, kierując szczególne słowa do najmłodszych - dzieci z oddziałów „0” i klas I oraz uczniów z Legin. Przedstawiła nowego nauczyciela przyrody. Podziękowała za udaną współpracę i zakup nowego wyposażenia szkoły w postaci indywidualnych szafek na przybory szkolne i odzież dla uczniów klas IV-VI Burmistrzowi Reszla - Panu Markowi Janiszewskiemu. Poinformowała uczniów o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w szkole. Życzyła wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Zachęciła także do efektywnej współpracy z dyrekcją i nauczycielami rodziców.

Po wystąpieniu Pani Dyrektor słowa do uczniów i nauczycieli oraz rodziców skierował Burmistrz Reszla. Przypomniał wszystkim o rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Szczególne podziękowania, gratulacje oraz bukiet kwiatów złożył Pani Wandzie Dzięcioł, będącej przez siedem lat Dyrektorem Niepublicznej Szkoły w Leginach, dziękując za wzorową pracę. Pani Wanda podczas swojego przemówienia nie kryła wzruszenia.
Podczas uroczystej inauguracji roku szkolnego 2016/2017 w SP 3 w Reszlu głos zabrali również

– Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców- Pani Anna Kowalska oraz Ksiądz Dziekan Krzysztof Bumbul, którzy również dołączyli się do życzeń skierowanych do uczniów, nauczycieli oraz rodziców.

Następnie wszyscy zgromadzeni zaśpiewali pieśń szkoły, po której Wicedyrektor Szkoły – Pani Krystyna Bujnowska przekazała zgromadzonym informację o miejscu spotkania poszczególnych klas z wychowawcami.

Dzisiaj w czwartek 1 września 2016 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu uroczyście powitali nowy rok szkolny 2016/2017. Pierwszy dzwonek przypomniał im, że czas błogiego odpoczynku, słodkiego lenistwa i relaksu dobiegł końca, że zaczęła się dziesięciomiesięczna, dla niektórych pierwsza, dla innych kolejna, szkolna przygoda, podczas której każdy z uczniów zostanie wyposażony w nową wiedzę i nowe umiejętności.

Agata Doboszewska-Kasperek
Zdjęcia:Magdalena Urbanowicz

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages