Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Podczas szkolenia pomogli odnaleźć 70-latka

2016-09-01 13:05:35 (ost. akt: 2016-09-01 14:03:48)
Najpierw było szkolenie teoretyczne. Podczas służby w gm. Reszel słuchacze WSPol pomogli w odnalezieniu 70-letniego mężczyzny cierpiącego na zanik pamięci.

Najpierw było szkolenie teoretyczne. Podczas służby w gm. Reszel słuchacze WSPol pomogli w odnalezieniu 70-letniego mężczyzny cierpiącego na zanik pamięci.

Autor zdjęcia: archiwum KPP

Kolejna grupa słuchaczy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie uczyła się policyjnego rzemiosła pod okiem starszych, doświadczonych kolegów z kętrzyńskiej komendy. Służby obejmowały cały powiat kętrzyński.

W środę (31.08) do kętrzyńskiej Komendy Policji przyjechali na praktyki zawodowe słuchacze Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. 20 młodych policjantów, w tym 16 mężczyzn i 4 kobiety wspólnie z funkcjonariuszami miejscowej Komendy Policji pełnili służbę na terenie powiatu. W ten sposób młodzi policjanci pod okiem starszych kolegów i wykładowców WSPol zdobywali doświadczenie i rozwijali umiejętności, które w przyszłości będą mogli wykorzystać w pracy zawodowej. Dzięki wspólnym służbom z doświadczonymi policjantami, słuchacze w sposób praktyczny poznają metody pracy Policji oraz uczą się prawidłowo wykonywać obowiązki służbowe.

Podczas służby o godz.16.30 młodzi policjanci na terenie gminy Reszel wspólnie z doświadczonymi kolegami uratowali chorego na zaniki pamięci mężczyznę. Z przekazanych informacji wynikało, że 70-latek oddalił się w nieznanym kierunku od grupy turystów z którymi przyjechał zwiedzać Świętą Lipkę. Jak się okazało, mężczyzna zasłabł i leżał w przydrożnym rowie przy trasie do miejscowości Pilec. Na miejsce natychmiast wezwano pogotowie ratunkowe i chory trafił pod opiekę lekarzy.

Podczas służby młodzi policjanci legitymowali, kontrolowali osoby i pojazdy, uczyli się taktyki pełnienia służby patrolowej.

Źródło: KPP
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages