Piątek, 19 października 2018. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

To będzie weekend na ludowo

2016-08-26 12:55:12 (ost. akt: 2016-08-26 16:01:47)

Autor zdjęcia: organizator

Mieszkańcy Reszla w najbliższy weekend mają u siebie dwa duże wydarzenia. Najpierw w sobotę, 27 sierpnia Festiwal Kultury Ludowej, a dzień później Dożynki Gminne.

Sobota, 27 sierpnia to dzień, w którym w amfiteatrze przy ul. Mickiewicza odbędzie się Festiwal Kultury Ludowej Miast Partnerskich Powiatu Kętrzyńskiego. Festiwal połączony jest z prezentacją dorobku artystycznego miast partnerskich z Litwy, Łotwy, Rosji i Ukrainy i galą disco polo. Imprezę zaczną o godz. 15.00 Reszelanie. W tym roku zespół ten obchodzi 30-lecie swojego istnienia, dlatego ich koncert będzie wydarzeniem szczególnym.

Od godz. 15.30 występować będą inne zespoły ludowe, zarówno z powiatu kętrzyńskiego, jak też z Włodzimierza Wołyńskiego na Ukrainie, Rejonu Prawdinsk w Rosji, Rejonu Gulbene na Łotwie i litewskiego miasta Soleczniki. Natomiast od godz. 20.00 rozpocznie się część koncertowa, w której wystąpią: The Dmooks, Bartosz Abramski i Diadem.

Organizatorem Festiwalu Kultury Ludowej jest Starostwo Powiatowe, a patronat honorowy nad imprezą sprawuje marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin.

Następnego dnia, 28 sierpnia także w amfiteatrze będą miały miejsce Dożynki Gminne z udziałem zespołu ludowego z czeskiej Jemnicy. Tegoroczne dożynki rozpocznie o godz. 10.30 msza w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Reszlu. Natomiast od 12.00 uroczyste otwarcie dożynek, przywitanie gości, przekazanie chleba, wystąpienie burmistrza Marka Janiszewskiego, wręczenie wyróżnień Rolników Roku oraz ogłoszenie wyników konkursu na najpiękniejsze wieńce i stoiska dożynkowe.

Tego samego dnia w części X Festiwalu Kultury Ludowej "Równianka" wystąpią Mali Reszelanie i Reszelanie, zespół ludowy Mżawka z Kruklanek, Baby z Babieńca, zespół ludowy Rogożanie oraz lidzbarska Perła Warmii.

Dożynki Gminne organizowane są w ramach zadań współfinansowanych przez Gminę Reszel.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages