środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Retrospektywa - wystawa Michała Batorego

2016-07-29 10:45:42 (ost. akt: 2016-07-29 12:06:28)
Wernisaż wystawy prac Michała Batorego odbędzie się w reszelskiej galerii "Zamek.

Wernisaż wystawy prac Michała Batorego odbędzie się w reszelskiej galerii "Zamek.

Autor zdjęcia: Michał Batory

Wystawa „Michał Batory – Retrospektywa”, którą zobaczymy w Galerii „Zamek” w Reszlu będzie największą dotychczas prezentacją twórczości polsko – francuskiego grafika w naszym kraju. Z pochodzenia Łodzianin, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Grafiki, od 1987 roku mieszka i tworzy w Paryżu.

Michał Batory jest obecnie jednym z najbardziej cenionych plakacistów na świecie z ugruntowaną pozycją na francuskiej scenie artystycznej. Jego prace prezentowane były w wielu galeriach na całym świecie. W 2011 roku odbyła się indywidualna wystawa artysty w Les Arts Décoratifs w Luwrze. Batory sam zaaranżował wystawę – do monumentalnych sal Luwru przeniósł swoje atelier aby każdy zwiedzający mógł poczuć atmosferę jego pracowni, przenieść się w jego świat.

Wyeksponowane przez grafika obok plakatów artefakty - przedmioty często przez niego wykonywane lub przerabiane które później stały się głównym motywem plakatów, dodatkowo szkicowniki, albumy rejestrujące przebieg pracy nad projektami przywodziły na myśl wnętrza kunstkamer popularnych w XVI i XVII wiecznej Europie.

Na wystawie w Galerii „Zamek” w Reszlu zobaczymy ponad 150 plakatów artysty. Będą to plakaty teatralne, kulturalne powstałe dla francuskich i polskich teatrów i instytucji kulturalnych oraz okładki książkowe projektowane przez grafika dla wydawnictwa Drzewo Babel. Z wydawnictwem współpracujemy przy tej wystawie.
Michał Batory nazywany rzemieślnikiem plakatu, w swojej pracy posługuje się głównie fotomontażem. Stworzone przez niego dzieła często balansują na pograniczu świata realnego i wyimaginowanego.

Batory lubi w swoich pracach ożywiać przedmioty, poddawać je rozmaitym metamorfozom i nadając im nienaturalne formy. Owe artefakty, które bardzo często uprzednio przerabia, konstruuje, stają się głównym motywem tworzonego plakatu.

Diana Stajszczak

Szczegóły:
MICHAŁ BATORY – RETROSPEKTYWA
30 lipiec – 17 październik
Wernisaż wystawy 30 lipiec godz. 18.00


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages