Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Jak nie czytam, jak czytam. Ogólnopolska akcja w Reszlu

2016-06-14 13:33:02 (ost. akt: 2016-06-14 14:06:19)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu wzięli udział w ogólnopolskiej akcji pt. „Jak nie czytam, jak czytam”, mającej na celu ustanowienie rekordu masowego czytania w jednym momencie. Organizatorem akcji była redakcja miesięcznika „Biblioteka w szkole”.

Przystąpienie do niej umożliwiało również uczestnictwo w konkursie, w którym na wygranych szczęśliwców czekają między innymi nagrody w postaci książek o wartości 1000 zł do biblioteki szkolnej, czytnika ebooków. Jak podaje miesięcznik według badań 63% Polaków powyżej 15 roku życia nie czyta książek.

Starzy nie czytają? W młodych nadzieja! Celem akcji była przede wszystkim promocja czytania i książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, pokazanie nieczytającym uczniom, że czytanie to powszechne zjawisko wśród ich rówieśników, że czytaniem można i należy się chwalić.

Akcja miała pokazać, że młodzież czyta więcej, a dorośli mają się czego wstydzić. Wielu nauczycieli bibliotekarzy podkreśla, że w ich bibliotekach „nie zamykają się drzwi”. Ja ze swej strony również to potwierdzam, gdyż w naszej szkole czytelnictwo wzrosło w stosunku do roku ubiegłego o 100%.

Na pewno do tego między innymi przyczyniły się nowe książki zakupione do biblioteki dzięki przystąpieniu naszej szkoły do programu rządowego „Książki naszych marzeń”, ich promocja wśród uczniów oraz pedagogizacja rodziców na wywiadówkach pod hasłem „Wpływ czytania na rozwój dzieci”, jak też różnego typu wydarzenia np. głośne czytanie przez zaproszonych rodziców, święto biblioteki szkolnej, przedstawienia teatralne, konkursy biblioteczne, pasowanie na czytelnika, lekcje biblioteczne, noc z książką, akcja wraz z filmem promującym czytanie, artykuły na stronie internetowej szkoły i w gazecie lokalnej, oraz współpraca z Miejską Biblioteką Publiczną, która oferowała szeroką gamę ciekawych zajęć promującą czytanie.

Małgorzata Krajewska – Biblioteka szkolna

A oto kilka zdjęć z akcji promujących czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży:

Polub nas na Facebooku:

Źródło: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages