Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Teatr Kamishibai w Miejskiej Bibliotece

2016-06-10 09:00:07 (ost. akt: 2016-06-10 09:25:09)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

W ramach XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek dzieci z Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu wybrały się do Biblioteki Miejskiej. Tam na przedszkolaków czekała niespodzianka - teatrzyk Kamishibai.

Kamishibai to "papierowy teatr", nazywany inaczej teatrem obrazkowym albo teatrem narracji. Większość kamishibai to bajki, baśnie lub opowiadania składające się z 10–16 pięknie ilustrowanych kart z tekstem na odwrocie. Gdy narrator odczytuje tekst i kolejno odkłada karty, przed widownią pojawiają się następne ilustracje utrzymujące zainteresowanie widza. Technika i walory takiego przedstawienia pomagają osiągnąć efekt koncentracji, a ta forma czytania to prawdziwe teatralne doświadczenie.

W rolę narratora wcieliła się pani Wiesia. Odczytała dzieciom opowiadanie pod tytułem "Rower Walentynki" Christiana Ferrari i zaprezentowała piękne ilustracje autorstwa Anne Brouillard. Opowiadanie zostało przedstawione w formie papierowych slajdów. Ich prezentowaniu towarzyszył wyjątkowy nastrój.
Po odczytaniu opowiadania dzieci wcieliły się w rolę Walentynki i zwierząt, które dziewczynka zabrała na przejażdżkę rowerem.

Dzieci i wychowawczynie serdecznie dziękują paniom Ali i Wiesi za niezwykłe spotkanie z bajką i z niecierpliwością czekają na kolejne...

M. Maksymiuk
Polub nas na Facebooku:

Źródło: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages