Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Pszczelarska pasieka na dzieci czeka

2016-06-07 15:27:56 (ost. akt: 2016-06-07 15:32:47)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

Dzieci z Oddziałów Przedszkolnych przy SP nr 3 w Reszlu odwiedziły pasiekę państwa Przemysława i Magdaleny Sikorów w Świętej Lipce, którzy w profesjonalny sposób przygotowali pogadankę na temat życia pszczół.

Pszczelarz opowiadał dzieciom jak wygląda hodowla pszczół, jak zbudowane są ule, w jaki sposób powstaje miód. Ciekawostką było oglądanie pszczelej rodziny w szklanym ulu oraz sposób oznakowania królowej. Dowiedzieliśmy się jakie są rodzaje miodu i innych produktów pszczelich (propolis, czyli kit pszczeli, wosk, pyłek pszczeli).

Podczas spotkania pani Magdalena poczęstowała wszystkich pysznym miodkiem. Dzieci miały też okazję przymierzyć strój pszczelarza. Pobyt w pasiece zakończył się pieczeniem kiełbasek w ognisku i zabawą z rówieśnikami. Niespodzianką było zaproszenie przez pana Kamila Kaczmarczyka wszystkich uczestników wycieczki na lody do restauracji „Błękitny anioł” w Świętej Lipce. Serdecznie dziękujemy!

Z wycieczki wróciliśmy pełni wrażeń i wzbogaceni o nową wiedzę na temat pszczół. Bardzo dziękujemy państwu Przemysławowi i Magdalenie Sikorom za ciekawą lekcję przyrody!

Polub nas na Facebooku:

Źródło: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages