Poniedziałek, 9 grudnia 2019. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Dni Języków Obcych

2016-06-02 13:05:05 (ost. akt: 2016-06-02 13:07:58)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

W dniach 30-31 maja w naszej szkole trwały Dni Języków Obcych. Pierwszy z nich - poniedziałek - był Dniem języka angielskiego, drugi – wtorek – to Dzień języka niemieckiego. Szkoła w tym czasie została przyozdobiona flagami Wielkiej Brytanii oraz państw niemieckojęzycznych.

Na ścianach pojawiły się projekty uczniów, nad którymi pracowali już dwa tygodnie wcześniej. Znajdowały się na nich podstawowe informacje o tych krajach oraz ciekawostki zebrane przez autorów projektów.

Zadaniem nauczycieli oraz uczniów w tych dniach było porozumiewanie się w tych językach: witanie się, żegnanie oraz używanie prostych słów języka codziennego jak: „przepraszam”, „proszę” czy „dziękuję”.

Kolejnym wyzwaniem dla wszystkich było ubranie się w tych dniach w kolory flag tych krajów, więc cała społeczność szkolna stała się najpierw czerwono-biało-niebieska, a potem czarno-czerwono-żółta. Podczas zajęć organizowane były dla uczniów konkursy wiedzy o tych krajach oraz prezentowane były krótkie filmy kulturowe zakończone quizem czy prezentacje multimedialne. Niektórzy mieli nawet okazję wypić na zajęciach herbatkę i uraczyć się pysznym ciasteczkiem, w ten sposób przybliżając się nieco do tych interesujących krajów.

Organizacją tego pomysłu zajęły się: Marlena Jałoszewska, Anna Płotast oraz Magdalena Urbanowicz. Były to wyjątkowe dni zakończone pozdrowieniami: Goodbye! Auf Wiedersehen! Do zobaczenia za rok!
Magdalena Urbanowicz


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages