Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Święto Konstytucji 3 Maja w SP 3 w Reszlu

2016-05-03 20:39:59 (ost. akt: 2016-05-03 20:46:47)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

W naszej szkole, jak co roku, odbył się apel z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. W odświętnej scenerii w sali gimnastycznej zgromadziła się cała społeczność uczniowska wraz z nauczycielami.

Po uroczystym odśpiewaniu hymnu narodowego uczennice klasy 4a i 4b przedstawiły przygotowany pod opieką nauczycielek języka polskiego i matematyki - pań Agaty Doboszewskiej-Kasperek i Jolanty Wasiluk - montaż słowno-muzyczny o tematyce patriotycznej.

Tym razem w rolę nauczyciela historii wcieliła się babcia, która w bardzo przystępny, nieszablonowy sposób przybliżyła swoim wnuczkom oraz uczniom Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu dzieje naszego kraju, wyjaśniła trudne zagadnienia, takie jak: konstytucja, patriota, liberum veto, sejm oraz znaczenie majowego wydarzenia.

Podczas apelu usłyszeliśmy także piękne wiersze o tematyce patriotycznej. Obok tradycyjnych pieśni patriotycznych ("Witaj majowa jutrzenko", "Polonez 3 maja") czwartoklasistki wykonały utwory "Powrócisz tu" Ireny Santor, "Ojczyzna" Marka Grechuty, "Ojczyzno ma" ks. Karola Dąbrowskiego oraz "Kocham Cię, Polsko" Marcina Dziedzica.

W obchody Święta Konstytucji 3 Maja zaangażowali się również uczniowie klasy II c wraz z wychowawcą - panią Jolą Wasilewską, wykonując piosenkę pt. "Jestem Polakiem". Scenografia, o którą zadbała pani Agnieszka Węglarska, nadała uroczystości podniosły, odświętny ton. Stroje galowe, barwy narodowe podkreśliły powagę uroczystości.

Na zakończenie apelu panie dyrektor podziękowały odpowiedzialnym nauczycielkom i uczniom za przygotowanie uroczystości i wprowadzenie wszystkich w klimat tego pamiętnego wydarzenia. Pogratulowały małym artystom zaangażowania oraz profesjonalizmu.

Agata Doboszewska-Kasperek

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages