Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Wynalazki szkodliwe dla przyrody

2016-04-27 08:50:36 (ost. akt: 2016-04-27 08:58:00)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

Uczniowie klasy III b ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu uczestniczyli w zajęciach w Miejskiej Publicznej w Reszlu na temat szkodliwości wynalazków dla przyrody.

Była to kontynuacja cyklu zajęć, które wcześniej uczniowie mieli w szkole. Termin zajęć nie był przypadkowy, wybrano dzień ważny dla ekologów, kiedy obchodzi się Światowy Dzień Ziemi. Uczniowie chętnie uczestniczyli w dyskusji czy wynalazki są nam potrzebne i jak wpływają one na zdrowie człowieka i środowisko. Potrafili uzasadnić, że są one potrzebne do codziennego użytku i ułatwiają życie, a także, że niektóre z nich szkodzą przyrodzie.

Następnie w zespołach wykonywali pracę plastyczną dotyczącą tematu zajęć. Pisali również list do mieszkańców naszej gminy prośbą o rozsądne korzystanie z wynalazków. Proponowali, w miarę możliwości, o częstsze korzystanie z roweru zamiast samochodu, oddawanie zepsutego sprzętu do punktu zbiórki itp. Ci mali ludzie wykazali się obszerną wiedzą. Zdają sobie sprawę z tego, że ochroną przyrody muszą zająć się również oni sami, by życie by życie na Ziemi istniało jeszcze długo.
(Joanna Piskosz)
Polub nas na Facebooku:

Źródło: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages